Google překladač: English Deutsch
SOŠ a SOU v Hradci Králové používá systém SolidWorks k výuce

SOŠ a SOU Hradební 1029, státní střední technické a odborné učiliště v Hradci Králové zakoupilo 500 pracovních stanic s 3D CAD softwarem SolidWorks® Education Edition. SOŠ a SOU Hradební 1029, které jsou zákazníkem společnosti SolidWorks od roku 2004, používjí software v konstrukčních a elektronických seminářích zaměřených na informační a komunikační technologie, technickou dokumentaci a využívání CNC nástrojů.

Studenti vytvářejí v seminárních projektech 3D výkresy strojních součástí a konfigurací, forem a plechových součástí v systému SolidWorks a poté je testují pomocí MKP (metody konečných prvků). V tomto procesu je klíčová aplikace SolidWorks SimulationXpress integrovaná do systému SolidWorks a používaná k vyhodnocení a optimalizaci funkčnosti modelu a návrhu ve velmi rané fázi procesu navrhování. Navíc se data systému SolidWorks používají při programování CNC strojů se softwarem SolidCAM.

„Absolventi se znalostí CAD mají lepší uplatnění na trhu práce. Abychom reagovali na požadavky moderního vzdělávacího prostředí, rozhodli jsme se do našich osnov zařadit software SolidWorks Education Edition,“ vysvětlila Hana Vláčilová, lektorka CAD navrhování na SOŠ a SOU Hradební 1029. Při rozhodování o nákupu byly zásadními faktory našeho rozhodnutí snadná ovladatelnost softwaru a jeho popularita. Navíc vizualizace složitých strojních funkcí pomocí aplikace SolidWorks SimulationXpress umožňuje našim studentům lépe porozumět procesu navrhování. Automobilní a slévárenský průmysl, který nabízí našim studentům mnoho pracovních příležitostí, vyžaduje znalosti konstruování, tvorby forem, testování komponent a CNC programování.“

Počet uchazečů v regionu každý rok rovnoměrně vzrůstá a tak se ukazuje kvalita výuky poskytované SOŠ a SOU Hradební 1029. V současnosti studuje na škole zhruba 1000 studentů. Loni se 30 studentů účastnilo mezinárodní soutěže „Formule 1 ve školách“. Cílem projektu bylo navrhnout závodní vůz a otestovat jeho aerodynamiku ve virtuálním tunelu. Kromě modelování, analýzy a kompletní dokumentace výkresů bylo součástí projektu vytvoření rozpočtu a sestavení vozu pomocí CNC fréz.

Každý rok se naši studenti účastní soutěží v odborných dovednostech technického kreslení v systému SolidWorks a tvorby systémů SolidCAM. Získávají pracovní zkušenosti v různých firmách, kde se používají programy SolidWorks a SolidCAM. Někteří studenti začnou v těchto firmách po dokončení studií svoji profesionální kariéru. Další studenti pokračují ve studiu na technických univerzitách, kde přesvědčivě uplatňují dobré znalosti získané na naší škole.

SOŠ a SOU Hradební 1029 také plánuje využít software SolidWorks Education Edition v centru celoživotního technického a profesního vzdělávání, kde bude nabízet kurzy pro začátečníky i pokročilé uživatele systému SolidWorks.

Za implementaci a podporu produktu je zodpovědný český prodejce systému SolidWorks, společnost SolidVision.


Poslední novinky, další informace a online ukázky naleznete na webových stránkách www.solidworks.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..