Google překladač: English Deutsch

Počátkem dubna uvedla společnost KONDOR do provozu moderní, plně automatické dělicí centrum. Linka funguje v novém centrálním skladu v Radotíně a řadí se k bezesporu nejmodernějším zařízením v oboru. Společnost do ní investovala cca 10 milionů.

Díky své technické vyspělosti zajišťuje dělení nosníků a ostatního tyčového materiálu s milimetrovou přesností. Technologie Behringer umožňuje dělit materiál až do šíře 110 cm u kolmých řezů a do šíře 70 cm u řezů pod úhlem. Jeřábové magnety podávají na válečkové dopravníky, které jsou součástí pily, až čtyřiadvacetimetrové díly. Linka je navíc zcela automatická, digitální řízený posuvník minimalizuje nepřesnosti řezů a zvyšuje kvalitu zpracování. Řezání několika kusů nosičů a dalšího tyčového materiálu najednou navíc podstatně urychluje dobu vyřízení zakázky.

„S touto moderní linkou jsme schopni zkrátit vyřízení objednávek o 30 až 50 %. Další výhodou je umístění dělicího centra přímo v hale našeho nového centrálního skladu. Máme tak k dispozici dostatek prostoru pro skladování nosičů v různých délkách. Tím minimalizujeme prořez a přineseme tak úsporu zákazníkovi. Součástí linky je navíc páskovací balicí stroj, který nařezaný materiál zkompletuje pro snadnější manipulaci především u velkých dodávek,“ vyjmenovává přednosti nového dělicího centra Petr Přerovský, obchodní ředitel společnosti KONDOR, s.r.o.


Společně s vybudováním dělicí linky vzniklo také nové logistické centrum společnosti. Díky němu jsou zakázky z jednotlivých provozoven okamžitě zpracovávány a efektivněji řízeny. Celý systém pak umožní navýšení kapacity poskytovaných služeb. „Zákazník však komunikuje pouze s jednou osobou - s prodejcem - a nemusí tak objednání materiálu, zpracování zakázky a její dodání vyřizovat zvlášť,“ vysvětluje Přerovský.


Modernizací dělicího centra se společnost KONDOR, s.r.o. změnila z dodavatele na profesionálního zpracovatele hutního materiálu. Zároveň nabízí služby dostupné všem klientům od maloobchodních zákazníků až po výrobní podniky.