Google překladač: English Deutsch

Letiště Narita nainstaluje celkem 27 detekčních systémů GE CTX na odhalování přítomnosti výbušnin v zavazadlech. Jedná se o vůbec největší instalaci tohoto zařízení v celé Asii. Společnost GE Homeland Protection Inc., stoprocentně vlastněná dceřiná společnost koncernu General Electric Co. (NYSE: GE), oznámila, že zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku 27 detekčních systému CTX 9000 DSi pro mezinárodní letiště Narita. Detekční systémy zde budou sloužit k odhalování výbušnin v odbavovaných zavazadlech. Letiště Narita je jedním z největších mezinárodních letišť v Asii a ročně obslouží přes 31 milionů pasažérů.

GE-CTX-9000-In-Use1.jpg

Až budou tyto vyspělé systémy na odhalování výbušnin na letišti instalovány, bude se jednat o největší asijskou instalaci moderních detekčních systémů založených na technologii CT. Špičkové detekční systémy pro kontrolu zavazadel budou instalovány v rámci rekonstrukce terminálů 1 a 2 a další expanze letištní kapacity. Očekává se, že pomohou mezinárodnímu letišti Narita dosáhnou jedné z hlavních priorit, kterou je maximální bezpečnost cestujících.
„S potěšením mohu oznámit, že mezinárodní letiště Narita si pro instalaci vybralo nejmodernější detekční systémy dodávané společností GE Security. Ty budou instalovány v rámci naší strategie zajistit maximální ochranu pasažérů a zcela vyloučit byť jen možnost, že by na palubu letounů pronikly nebezpečné látky,“ říká viceprezident společnosti Narita International Airport Corporation, jež letiště provozuje, pan Shoji Tokuda. „Očekáváme, že instalace těchto špičkových detekčních systémů a jejich naprostá spolehlivost nám umožní zajistit maximální bezpečnost nejenom na letišti Narita, ale že přispějeme k bezpečnosti celé globální letecké přepravy,“ dodal pan Tokuda.
„Společnost GE Security je potěšena, že si mezinárodní letiště Narita zvolilo pro detekci výbušnin právě systém CTX 9000 DSi,“ prohlásil prezident divize Homeland Protection ve společnosti GE Security Dennis Cooke. „Instalace na letišti Narita je největší v regionu. Narita se tak ocitla na čele trendu, který sílí nejen v Asii, ale po celém světě, a jímž je používání nejmodernějších detekčních systémů postavených na bázi CTX 9000 DSi. Právě tyto systémy totiž dokáží výrazně zvýšit efektivitu kontroly zavazadel, aniž by přitom narušovaly pohodlí pasažérů,” dodal Dennis Cooke.
Pak Tokuda dodal: „Tato instalace je dalším krokem ve vývoji mezinárodního letiště Narita a jsme přesvědčeni, že jen přispěje k naší reputaci nejbezpečnějšího letiště na světě. Chtěli bychom všem svým zákazníkům poděkovat za jejich věrnost a vyjádřit odhodlání poskytovat jim nadále ty nejlepší služby na mezinárodním letišti Narita.
Systém GE CTX 9000 DSi představuje nejnovější verzi technologie CTX™. Tato technologie byla navržena tak, aby umožňovala bezproblémovou integraci s BHS systémy (systémy pro manipulaci se zavazadly). Systém CTX 9000 DSi je držitelem certifikace TSA a obzvláště se hodí pro prostředí, jako jsou rušná letiště. Ze všech systémů navržených pro integraci s BHS má CTX 9000 DSi největší kapacitu, a díky dostatečně širokému přepravnímu pásu i tunelu je možné ho použít pro standardní i rozměrná zavazadla.
Systém byl navržen tak, aby umožňoval co nejpohodlnější provoz a obsluhu. Vyznačuje se možností hromadného zpracování zavazadel a velice nízkým výskytem planých poplachů. Díky tomu představuje vynikající investici pro letiště s vysokou hustotou provozu. Vyspělá technologie umožní klientům efektivně a přesně identifikovat i ty nejobtížněji zjistitelné látky.
Společnost GE působí v Japonsku již více než sto let a patří k největším nadnárodním zaměstnavatelům v zemi. Zaměstnává zde přes 8 000 lidí, kteří pracují ve 40 různých odvětvích, jako jsou letecká přeprava, zdravotnictví, energetika, spotřebitelské a firemní finance nebo výroba sofistikovaných průmyslových materiálů. „Je nám velkým potěšením, že jsme mohli spolupracovat s mezinárodním letištěm Narita na tomto významném projektu, který dokonale využije předností nabízených špičkovými technologiemi GE. Společnost GE je odhodlána v maximální míře napomáhat rozvoji leteckého průmyslu v Japonsku a prostřednictvím podobných projektů posilovat spolupráci s japonskými klienty a partnery,“ prohlásil prezident a generální ředitel japonské pobočky společnosti General Electric pan Nobuhiko Ito.
Při jednání s mezinárodním letištěm Narita zastupovala GE Security společnost Invision Japan Corporation, nezávislá japonská firma, která již přes deset let propaguje v Japonsku technologii CTX. Jakožto japonský distributor CTX produktů vyvíjených GE se Invision Japan Corporation bude též podílet na instalaci těchto systémů na letišti a bude jim zajišťovat technickou podporu.
O mezinárodním letišti Narita
Mezinárodní letiště Narita bylo otevřeno v květnu 1978 a záhy se stalo jedním z nejvýznamnějších mezinárodních letišť v celé Asii. V roce 2005 odbavilo rekordních 31 milionů cestujících a 2,03 milionů tun nákladu, což jej řadí mezi vůbec největší letiště světa. Mezinárodní letiště Narita hraje klíčovou roli ve spojení Japonska se světem.

O GE Security
Společnost GE Security je stoprocentně vlastněná dceřiná společnost koncernu General Electric Company (NYSE: GE). Společnost, jež je předním světovým dodavatelem bezpečnostních technologií, působí ve více než 35 zemích a vykazuje roční příjmy ve výši 2 miliard amerických dolarů. GE Security nabízí jedno z nejširších produktových portfolií, obsahující detekční systémy pro narkotika, výbušniny, zabezpečovací signalizaci a autorizační systémy, monitoring objektů, klíčové systémy a elektrickou požární signalizaci. Produkty společnosti GE Security se používají po celém světě k ochraně lidí a majetku v širokém počtu odvětví, například v letecké přepravě, právu, bankovnictví, vzdělávání, zdravotnictví, hromadné přepravě a maloobchodním prodeji. Agentura Frost & Sullivan nedávno jmenovala GE Security Společností roku 2006 v oblasti zabezpečení letišť.
Více informací o GE Security a našich produktech najdete na www.gesecurity.com. GE Security, děláme svět bezpečnějším.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news