Google překladač: English Deutsch

Jako velké dítě se blíží další ročník mezinárodní konference ABAF, kterou pořádá Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou skupinou Electrochemical Society. Již 12. ročník mezinárodní konference Advanced batteries, accumulators and Fuel Cells (ABAF) se uskuteční i letos na tradičním místě – rektorátu VUT v Brně. Tato konference proběhne v Brně od 11. – 14. září 2011.
Na konferenci se sjíždějí odborníci z celé střední a východní Evropy i z celého světa. Již nyní je přihlášeno více než 150 účastníků. Ostatní zájemci se však mohou hlásit, až do 1. 8. 2011. „Bude to již 12. konference v sérii, a zúčastnilo se jí doposud již vědci z více jak 27 států světa. Tradiční je též zájem vědců z východních zemí a Dálného Východu,“ dodává hlavní organizátorka konference Doc. Ing. Marie Sedlaříková CSc., z Ústavu elektrotechnologie.
 

Velký význam má celá konference ve vztahu k životnímu prostředí a problematice efektivních zdrojů, prodlužování životnosti baterií, atd. „Hlavním cílem bylo a je sledování hlavního směru výzkumu a vývoje nejmodernějších chemických zdrojů energie,“ dodává doc. Sedlaříková. Prosím o doplnění zajímavosti, která se objeví na konferenci. Děkuji.
Těžištěm této konference je studium poznatků materiálového výzkumu orientovaného na elektrochemii systémů, v nichž je přísně vyloučena vlhkost (elektrochemie kovového lithia a příbuzné problémy). Dalším významným a perspektivním směrem je výzkum a vývoj elektrochemických superkondenzátorů sloužících pro vyrovnávání zátěže a odběru v nových systémech získávání elektrické energie. „Považujeme tato témata za velmi aktuální a významné, proto se snažíme s dalšími odborníky o renesanci témat,“ dodává doc. Sedlaříková.
Na konferenci se objeví celá plejáda známých českých odborníků. Z dalších významných osobností přijede Prof. Stefan Koller a God z University v Grazu, Dr. Germano Ferrara a Prof. Sunseri z University v Palermu (Sicilie), dále prof. Vito Di Noto z Univerzity v Padově, (Italie) a kolegové z University v La Platě ( Argentina) a z University v Illinois ( USA) a pravděpodobně i prof. Edmund Peled (Bar-Ilan University, Istrael). „Myslím si, že tento rok bude co do obsazenosti kapacitami nejbohatší, konference určitě nabídne zajímavý zážitek všem,“ přibližuje Prof. Ing. Jiří Vondrák, DrSc, ze stejného ústavu.
Veškeré bližší informace o mezinárodní konferenci ABAF 2011 můžete nalézt na webových stránkách www.aba-brno.cz, nebo na stránkách www.feec.vutbr.cz.
 

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..