Google překladač: English Deutsch

Mezinárodní veletrh kovoobráběcích strojů a automatizace METAV se koná od 23. do 27. února 2010 v Düsseldorfu. V průběhu minulých třiceti let (první veletrh METAV otevřel své brány v březnu roku 1980) až do dnešních dnů dokázal vždy znovu potvrdit svou pozici důležité mezinárodní události v oboru obrábění kovů. Díky své poloze ve středu Evropy, která odebírá 40 % světové produkce obráběcích a tvářecích strojů, nabízí veletrh METAV v sudých rocích německým a evropským odborným návštěvníkům komplexní celosvětový přehled výrobních technologií.

Konkurenční výhoda díky brzkému únorovému termínu
Pořadatel akce "Sdružení německých výrobců obráběcích a tvářecích strojů" (VDW) přesunul termín konání veletrhu do února 2010. Tento vysloveně brzký termín konání znamená, že veletrh METAV 2010 bude první akcí v oboru obrábění kovů v roce. Vystavovatelé tak získají velkou šanci být na trhu se svými inovacemi jako první. Tento argument je ve stávající situaci skutečně zásadní, protože se již dnes množí náznaky hospodářského zotavení a příprava rozpočtů na pořizování investic v termínu veletrhu ještě nebude uzavřena. Veletrh METAV 2010 se tak může stát důležitým indikátorem hospodářského vývoje ve výrobních technologiích v příštím roce.

Přihlášení vystavovatelé
Do začátku října 2009 se přihlásilo již na 400 vystavovatelů, kteří obsadí zhruba 22 000 m² čisté výstavní plochy. Čtyři měsíce před zahájením veletrhu to znamená ve srovnáním s minulým ročníkem této akce snížení o zhruba 25 % u vystavovatelů a přibližně o 35 % u výstavní plochy. S ohledem na obtížnou situaci na trhu je tento výsledek lepší, než se dalo očekávat. Svaz očekává, že podniky bude v příštích týdnech a měsících ještě více motivovat lepšící se nálada hospodářství k tomu, aby využili veletrhu METAV jako důležitého marketingového nástroje pro evropský trh.

Zaměření veletrhu

Těžiště nabídky veletrhu METAV spočívá na obráběcích a tvářecích strojích pro třískové obrábění a tváření, na výrobních systémech, přesných nástrojích, automatickém toku materiálu, počítačových technologiích, průmyslové elektronice a příslušenství. Veletrh svým spektrem témat osloví všechny průmyslové obory, mimo jiné strojírenství a výrobu investičních celků, automobilový průmysl a jeho dodavatele, všechny obory zpracování a obrábění kovů – železa, oceli, lehkých kovů a plechu, ale také elektrotechniku a elektroniku, letecký a kosmický průmysl, výrobu kolejových vozidel, lékařskou techniku, jemnou mechaniku a optiku.

Počty a složení návštěvníků
V roce 2008 přijelo 13 % návštěvníků z celkového počtu 52 000 ze zahraničí. Z nich pak 80 % přicestovalo z evropských zemí. Největší skupiny návštěvníků byly z Nizozemí, Itálie, Španělska, Rakouska a Švýcarska. Portfolio veletrhu komplexně zasahuje nejdůležitější cílové skupiny pro výrobní technologie. Více než dvě třetiny odborných návštěvníků tvořili odborníci ze strojírenství a výroby investičních celků a také z automobilového průmyslu včetně jeho dodavatelů. Na veletrhu METAV se daří obchodům. Téměř 40 % návštěvníků uvedlo v průzkumu, že jejich návštěva veletrhu souvisí s konkrétním investičním záměrem.

Seminář o broušení
Dortmundský seminář o broušení pořádaný Ústavem pro třískové obrábění ISF dne 25. února 2010 bude jedním z programových vrcholů veletrhu METAV 2010. 13 vysoce odborných přednášek specialistů z průmyslu a vysokých škol shrne pokrok ve světě broušení z hlediska strojů, nástrojů i technologií.

„Metal meets Medical“
V rámci zvláštní předváděcí akce „Metal meets Medical“ představí veletrh METAV 2010 koncentrovaný vliv technologických kompetencí výrobního průmyslu na obor lékařské techniky.

Nábor mladých strojařů
Job with Power: nadace VDW-Nachwuchsstiftung, která se zaměřuje na kvalifikované mladé strojaře, bude na veletrhu METAV 2010 znovu propagovat technické profese. Řada kooperačních partnerů z průmyslu obráběcích a tvářecích strojů a nástrojů, z oborů řízení procesů a CAD/CAM, ale i svazy, vysoké školy a pracovní agentury se zde představí se svými informačními a konzultačními nabídkami.

METAV 2010 otevírá českému průmyslu velké šance

V souvislosti se silně exportně založeným hospodářstvím trpí Česká republika globální krizí poptávky podobně jako Německo. Očekávaný pokles českého hrubého domácího produktu za letošní rok bude však celkově podstatně menší než německého; v roce 2010 by měla česká ekonomika opět růst. Důležitou úlohu zde sehrají automobilový průmysl a strojírenství.
Německé strojírenství je se svými produkty špičkové techniky nejvýznamnějším obchodním partnerem českého průmyslu, podle české statistiky zahraničního obchodu v roce 2008 dominovaly podílem 40 % právě dodávky obráběcích a tvářecích strojů z Německa.
Zároveň bylo roce 2008 Německo největším odbytištěm pro české obráběcí a tvářecí stroje. 29 % vývozů šlo přes hranici směrem na západ, 13 % na východ do Ruska a 7 % na Slovensko.
V současné chvíli jsou na veletrh přihlášeni dva čeští vystavovatelé, jedná se o TOS KUŘIM – OS, a.s. a ŠKODA MACHINE TOOL a.s., další čeští výrobci, kteří budou zastoupeni nepřímo, jsou Kovosvit MAS, TOS Varnsdorf, TOS Hulín a AXA CNC stroje.

www.metav.de

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..