Google překladač: English Deutsch
s revolučním budíkem aXbo

Vzbuďte se vždy ve správný okamžik a vstávejte v pohodě. Díky hektickému způsobu života a stále vyšším nárokům často dochází k posunutí biorytmů a narušení vnitřní rovnováhy člověka. Ranní probouzení pak bývá velmi obtížné. S budíkem aXbo je ale vstávání jiné.

Vstávání s revolučním budíkem aXbo, který sleduje spánkové fáze, je příjemné, protože nebudí z hluboké spánkové fáze. Díky jedinečné technologii vyhledá optimální okamžik probuzení a vstávání je tak mnohem jednodušší.
Buďte v pohodě hned od rána
Boris Eis, vynálezce budíku aXbo, vysvětluje: "Vědecké studie prokázaly, že to v jaké spánkové fázi jsme probuzeni, přímo ovlivní, jak se ráno cítíme."Revoluční systém buzení rozpozná spánkové fáze a na základě fyzických pohybů určí vhodný okamžik probuzení. Vstávání je tak snadné, příjemné a celý den je naplno prožitý již od rána.

Spánkové fáze
Každý člověk prochází v noci několika cykly spánku, v cyklech se opakují spánkové fáze a každá z nich je charakteristická určitou tělesnou aktivitou.
Během spánkového cyklu, který trvá přibližně 90 až 110 minut, se vystřídají fáze hlubokého spánku, lehkého spánku a fáze REM (Rapid Eye Movement) fáze, kdy sníte.
Spánek se stává lehčím k ránu a REM fáze se zřetelně prodlužuje. Jsou zde také rozdíly v charakteru spánku mezi pohlavími. Zatímco ženy se během spánku pohybují vícekrát, ale méně intenzivně, muži se pohybují méně, ale o poznání intenzivněji. Průběh fáze REM i fáze hlubokého spánku se vyznačuje minimem pohybů. Kdežto při přechodu mezi těmito fázemi se objeví mnohem více tělesných pohybů.
Toto je chvíle pro aXbo. Fyzická aktivita, která poukazuje na různé spánkové fáze je zaznamenávána, takže aXbo může zjistit optimální okamžik pro Vaše probuzení.
Tělesné pohyby jsou snímány pomocí pohybového senzoru v měkkém froté náramku, který přenáší potřebné informace bezdrátově do budíku. aXbo pak určí ideální čas probuzení.
Stejně důležitý jako zdravý spánek je správný moment probuzení a právě ten zaručí pohodové vstávání.

Technologie
Pomocí senzoru umístěného ve froté náramku aXbo sleduje tělesné pohyby a přenáší data pouze při případných pohybech. Při průměrném počtu 300 pohybů za noc, je výsledkem přenos trvající pouhé 3 sekundy (0.01 sekundy za pohyb). aXbo vysílá signál s velmi nízkým výkonem 0.0001 W (pro srovnání vyzařovaný výkon mobilního telefonu je 1 W). Unikátní technologie aXba je patentována.

 

Doplňkové funkce
„PowerNap“
Umožňuje určit optimální okamžik probuzení nejen ráno, ale také během dne, když si zdřímnete. Krátkým zdřímnutím získáte rychle novou energii.
Aktualizace softwaru aXbo
Se softwarem „aXbo up2date“ je možné přidat do aXba další nové funkce. Tento software je možné stáhnout zdarma.
Připojení k počítači
Připojení aXbo k počítači je pomocí USB kabelu.
Program pro analýzu spánku
Prostřednictvím programu „aXbo research“ je možné analyzovat vaši fyzickou aktivitu, aXbo ukládá data dvou osob po dobu 14 dní. Tento software je možné opět stáhnout zdarma z internetu.
aXbo také pro dvě osoby
aXbo může být používán zároveň dvěma osobami, díky schopnosti zaznamenat pohyby každé osoby zvlášť.
aXbo se učí
aXbo má schopnost učit se vaše spánkové rytmy, čím déle jej používáte, tím přesněji volí vhodný okamžik pro vaše probuzení.
aXbo melodie pro usínání
Můžete si vybrat mezi třemi zvuky přírody, které vám pomohou zklidnit se a usnout. aXbo rozezná, že jste usnuli a ztlumí hlasitost, nemusíte proto nastavovat časový interval přehrávání zvuků.
aXbo úsporný režim LCD
V průběhu spánku je podsvícení displeje vypnuto a budík se nachází v úsporném režimu. Display může být rozsvícen krátkým stiskem tlačítka na senzoru v náramku.
aXbo funguje také na baterie
V ložnicích některých domácností je vypínán elektrický proud, aby se zabránilo negativnímu působení elektromagnetického pole. Za těchto podmínek aXbo automaticky přechází na napájení z baterií.
aXbo inteligentní nabíjení
aXbo je standardně dodáván se třemi nabíjecími bateriemi. Pokud kapacita baterie dosáhne nízké úrovně, je automaticky dobíjena, což příznivě ovlivňuje její životnost. Proto je aXbo ideální na cesty, vydrží na jedno nabití až 10 dní.
Jedinečný design aXba
První budík pracující se spánkovými cykly byl navržen Mag.art Rouvenem Haasem, mladým německým designerem žijícím v Rakousku. I díky němu je používání aXba tak příjemné a jeho menu je velice intuitivní. aXbo je revoluční v mnoha směrech.

Další informace najdete zde: http://www.mojeaxbo.cz