Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

167-2.jpgVe vnitřních nádvořích historické budovy České národní banky proběhla v prázdninových měsících instalace venkovního zastínění oken. Z výběrového řízení vyhlášeného na jaře tohoto roku vítězně vyšla česká společnost Maron CZ. Realizace zakázky přišla na 2,5 milionu korun. Na oknech ve vnitřních nádvořích budovy bývalé Živnobanky bylo instalováno 124 venkovních rolet ze speciálního screenového materiálu. Ten pohltí tepelnou a světelnou energii ještě před jejím dopadem na plochu okna a následně do interiéru a zároveň poskytuje dostatečný průhled ven. „Památkově chráněná budova banky Na Příkopě nemá klimatizaci, proto bylo hlavním účelem snížit vnitřní teplotu,“ vysvětluje ředitel společnosti Maron CZ Ondřej Behún.

Maximální protitepelná ochrana byla i jedním z hlavních požadavků výběrového řízení. Mezi ně patřila i možnost centrálního elektrického ovládání, nerušivý design kvůli památkové ochraně a samozřejmě přijatelná cena. Rolety poháněné elektromotory jsou ovládány tlačítky v každé místnosti, centrálním ovladačem ve velíně a současně jsou napojeny na bezpečnostní větrné čidlo na střeše budovy. Velikost i barevný odstín všech dílů konstrukce rolet byly upraveny, aby nezasahovaly do průhledu a opticky splynuly s dřevěnými rámy oken.
Z deseti účastníků vyhověl daným podmínkách nejlépe právě Maron CZ. Také proto, že s podobnými realizacemi má již bohaté zkušenosti, a to jak u soukromých, tak veřejných budov.
www.maron.cz
Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..