Google překladač: English Deutsch

Kvarteto moderních autobusů Scania Irizar nově slouží cestujícím na čtyřech dálkových linkách provozovaných společností Student Agency. Na pasažéry čeká opravdový luxus, pohodlí a maximální bezpečnost. Dopravce oceňuje zejména velmi nízkou spotřebu a nižší emise. První prosincový den převzala společnost Student Agency čtyři nové luxusní autobusy Scania Irizar PB. Jedná se o plnění smlouvy mezi těmito dvěma společnosti podepsané v srpnu letošního roku o dodávce vozidel nejvyšší kategorie „Top Tourismo.“

busy-mini.jpg

„Předání těchto čtyř autobusů je pro nás velmi významným okamžikem, protože se jedná o první dodávku autobusů s motory Euro 4,“ zdůraznil Martin Benda, marketingový ředitel Scania CZ.

Podle slov majitele Student Agency Radima Jančury jeho firma přesně věděla, na koho se při nákupu nových autobusů obrátit. „V současné době jsou více než tři desítky našich autobusů postaveny na podvozcích Scania, se kterými máme ty nejlepší zkušenosti, protože jsme díky nim dosáhli výrazně nižší spotřeby paliva,“ upřesňuje Jančura a prozrazuje, že v dnešní době při vysokých cenách pohonných hmot to bývá pro dopravce velmi významný faktor při rozhodování.

Všechny čtyři patnáctimetrové koráby silnic jsou poháněny 12litrovým řadovým šestiválcem Euro 4 se vstřikováním Scania HPI. Motor dosahuje maximálního výkonu 380 hp a nejvyššího točivého momentu 1900 Nm.

Nejen dopravce ocení technologii EGR umožňující recirkulaci výfukových plynů, při které také dochází ke snižování emisí přímo ve spalovacím motoru. Tím, že autobusy jezdí na běžnou naftu, odpadá potřeba přidávat nezbytná aditiva. Spokojeni jsou proto i řidiči. Ti také oceňují fakt, že veškeré ovládání včetně řazení je umístěno na volantu.

Interiér těchto nových autobusů nabízí pasažérům opravdový luxus. Čekají na ně kožená sedadla vybavená Individual Sound systémem umožňujícím individuální výběr hudby ze šesti MP3 přehrávačů, dvou rádií nebo dvou DVD přehrávačů. Filmy mohou pasažéři sledovat na dvou stabilních a pěti výklopných monitorech. Samozřejmostí v interiéru je klimatizace a nápojový automat.

Ihned po slavnostním předání vyrazilo celé kvarteto autobusů vstříc svým prvním ujetým kilometrům na trasách Praha - Liberec, Brno - Praha, Praha - Brno a Praha - Banská Bystrica
www.scania.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news