Google překladač: English Deutsch

Zcela nový on-line nástroj pro tvorbu logistických etiket s SSCC (Serial Shipping Container Code) čárovým kódem připravila pro všechny firmy – dodavatele, jejichž informační nebo skladový systém nepodporuje označování palet SSCC kódy, společnost CCV Informační systémy. Na adrese www.sscc.cz je možné si nyní etikety s SSCC kódem během krátké chvilky nejen vygenerovat, ale rovnou i vytisknout. Uvedený nástroj je k dispozici zcela zdarma a každý zájemce si může jeho prostřednictvím vytvořit libovolné množství logistických etiket.

sklad

Tlak na snižování nákladů se v poslední době nevyhnul ani oblasti logistiky. Celá řada firem se proto snaží pomocí nejrůznějších nástrojů zrychlit cestu zboží napříč celým dodavatelsko – odběratelským řetězcem. Jednou z těchto cest je označování logistických jednotek (nejčastěji palet) etiketou s SSCC kódem, což přináší úsporu nákladů v podobě rychlejšího příjmu zboží i jeho naskladnění (až o 30 %), protože celá logistická jednotka je odběratelem přijata najednou bez nutnosti jejího rozbalení – kompletní obsah je načítán podle přiloženého SSCC kódu. Mezi další pozitivní efekty je možné zahrnout například výrazně lepší sledovanost zboží nebo zvýšení přesnosti při jeho zavádění.

Vzhledem k tomu, že někteří velcí odběratelé, jako například AHOLD nebo MAKRO Cash & Carry, již od všech svých dodavatelů označování logistických jednotek pomocí SSCC kódů vyžadují (a někteří další podobnou praxi zavádějí – například SPAR od 1. 1. 2014), začíná být používání logistických etiket s SSCC kódy každodenní realitou.

Z průzkumu, který společnost CCV Informační systémy realizovala mezi svými zákazníky a na školeních ORION Days v České republice a na Slovensku vyplynulo, že pouze 20 % firem disponuje systémem, který je schopen vygenerovat SSCC kód či jej doplnit na dodací list. Plných 60 % respondentů mimo stávající zákazníky navíc vůbec netuší, jak SSCC kódy vytvářet. „Nejen pro ty, kteří si s vytvářením SSCC kódů nevědí rady, je určen jednoduchý nástroj na stránkách www.sscc.cz, kde lze rychle a jednoduše vytvořit a vytisknout logistické etikety s SSCC kódem, které vyhovují standardu GS1 BarCodes a lze je tedy používat napříč celým distribučním řetězcem. Pro uživatele našeho řešení ORION EDI máme navíc k dispozici ještě sofistikovanější variantu tohoto nástroje, a to díky jeho integraci s tvorbou elektronického dodacího listu DESADV," říká David Reichel, ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy.

SSCC kód představuje 18místné číslo pro identifikaci logistické jednotky. Je zpravidla „zaneseno" do čárového kódu, obvykle typu GS1-128 (dříve EAN-128), ze kterého jej lze snímačem jednoduše načíst. Slouží k identifikaci konkrétní logistické jednotky při manipulaci a průchodu zboží dodavatelským řetězcem. SSCC jednoznačně identifikuje emitenta logistické jednotky a zároveň jí přiřazuje jedinečné pořadové číslo bez ohledu na její obsah. Podle konkrétního obsahu logistické jednotky je SSCC běžně doplňován potřebnými informacemi, nejčastěji o identifikaci nejbližší nižší jednotky, např. kartonu, a jejího množství. Obvykle následují údaje o datu výroby, balení, minimální trvanlivosti či exspirace a číslo šarže.

www.sscc.cz

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news