Google překladač: English Deutsch

Specialista na lineární pohyb, společnost HepcoMotion, představila lineární vodicí systém, určený jako součást dopravníkových systémů pro distribuční centra automobilových dílů. Dodávky součástí do motorů jednotlivým prodejcům automobilů obvykle představují dodávky do následujícího dne a pro jednoho výrobce se jedná o vyřízení objednávek na 4 – 6 milionů položek ročně, non-stop. Jakýkoliv výpadek takového systému by představoval komerční katastrofu a proto je nutné konstruovat vhodné dopravníkové systémy do distribučních center s ohledem na maximální spolehlivost.

Všechny součásti transportního konceptu se skládají ze standardizovaných modulů, vždy symetrických a navržených od centrální osy. Eliminují se tak levé a pravé součásti a není tedy možné něco namontovat nesprávně nebo obráceně. Teprve po vytvoření stabilního konstrukčního návrhu se přidávají potřebné pohonné prvky a vodicí komponenty.

Výsledný systém pro manipulaci s automobilovými motory a jejich součástmi obsahuje 850 m dopravníků, vytvářejících 17 vstupních a 5 výstupních linek. Na všech překládkových stanicích, kde dochází ke změně směru pohybu přepravek, se používají identické „Poháněné lineární systémy“ DLS s motory o výkonu 0,37 kW. Používáním inteligentních ovladačů frekvence se prodlužuje životnost systému a minimalizují nároky na údržbu.