Google překladač: English Deutsch

Linde Gas řídí dálkově z Třince 8 výrobních zařízení ve Východní Evropě a na Středním Východě. Projekt Centra dálkového řízení (Remote Operation Centre = ROC) byl uveden do provozu v první polovině roku 2009 v Třinci. „Investice za 4 miliony eur má za cíl zvýšit efektivitu výroby řízením všech závodů z jednoho místa,“ uvedl Ing. Petr Choulík, CSc., generální ředitel Linde Gas a.s.

ROC v Třinci
Centrum dálkového řízení (ROC) se sídlem v Třinci je řídící sál, odkud jsou nepřetržitě řízeny všechny výrobní závody v regionu Východní Evropa a Střední východ vysoce kvalifikovanými operátory. Nedílnou součástí ROC je tým špičkových inženýrů zajišťující technologickou podporu a neustálý technický rozvoj zařízení a výrobních procesů. Cílem je dosáhnout maximální efektivity provozu výrobních zařízení. Zároveň se výrazně sníží počet zaměstnanců výrobních závodů. Zaměstnanci, kteří ve výrobních závodech zůstanou, se soustředí na dosažení vysoké spolehlivosti výrobního zařízení zlepšením procesů údržby, zatímco proces on-line řízení výroby je delegován do Centra dálkového řízení.

8 závodů řízených z jednoho místa

V současnosti je na třinecké Centrum dálkového řízení napojeno celkem 8 výrobních zařízení Linde z regionu Východní Evropa a Střední východ; v České republice to jsou zařízení k výrobě zkapalněných plynů v Brně, Třinci a Kralupech. V příštím roce přibude dalších 5 a postupně budou připojovány další závody, takže v roce 2011 bude toto Centrum řídit přes 20 výrobních závodů v České republice, Polsku, Maďarsku, Rusku, Rumunsku, Ukrajině, Řecku, Bulharsku, Turecku či Spojených arabských emirátech.

Při posuzování vhodného sídla Centra dálkového řízení pro region Východní Evropa a Střední východ byla vybrána Česká republika ze dvou důvodů: vysoce kvalifikovaní a iniciativní pracovníci a dlouhodobě výkonná organizace Linde Gas. Linde Gas a.s. je největším dodavatelem technických plynů v České republice. Zabývá se zejména výrobou a prodejem technických, medicinálních a speciálních plynů. Většina produkce je určena pro český trh. V roce 2008 dosáhl rekordních prodejů ve výši 5,6 mld. Kč.
Linde Gas a.s. je součástí The Linde Group.

www.linde-gas.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news