Google překladač: English Deutsch

Každý, kdo chce své relativně jednoduché stroje vybavit nepříliš nákladným CNC systémem, se snadno rozhodne pro řadu 0i od společnosti Fanuc GE. Výrobci obráběcích strojů mohou používat tyto nové CNC systémy řady 0i-MC a 0i-TC i pro náročné aplikace díky tomu, že společnost Fanuc GE výrazně zvýšila jejich produktivitu.
V porovnání s předchozími modely je důležitou vlastností CNC systému řady 0i Model C větší počet řízených os. Zatímco systém 0i-MC ve verzi pro frézování může nyní řídit pět os a dva vřetenové motory, systém řady 0i-TC ve verzi pro soustružení může řídit až sedm os a tři vřetenové motory. Obě verze mají také příjemnější ovládání a jsou k nim dodávány monitory ve třech velikostech: monochromatické LCD displeje 7,2" a 8,4" a barevný LCD displej 10,4". Software Manual Guide 0i pro dílenské programování funguje na menších verzích a výkonný softwarový balík Manual Guide i pracuje s monitorem 10,4". Všechny systémy jsou vybaveny slotem PCMCIA pro paměťovou flash kartu a mohou být volitelně vybaveny rozhraním sítě Ethernet.

B0711CNC---GE-Fanuc-0i-Seri.jpg

Nový CNC systém řady 0i-TC může současně ovládat čtyři až sedm os a navíc řídit dvoukanálové aplikace. Je proto vhodný například pro dvoukanálové soustruhy. Pro tyto aplikace jsou k dispozici rozšířené funkce, jako je například synchronní a kompozitní řízení či kontrola porušení obrysu nástrojem. Software pro kompozitní řízení umožňuje výměnu polohových povelů mezi nástroji, které jsou používany ve dvou různých vřetenech. Synchronní řízení umožňuje snadnou synchronizaci otáček obou vřeten. Funkce kontroly porušení obrysu nástrojem zabezpečuje ochranu proti kolizi, pokud probíhá obrábění dvěma nástroji na jednom vřetenu.
www.fanucge.com