Google překladač: English Deutsch

Li-Ion technologie se dnes úspěšně využívá u mobilních telefonů, notebooků a fotoaparátů. Postupně se aplikuje také u akumulátorového elektrického nářadí. Ne všechny Li-Ion baterie musí být nutně stejné. Společnost Bosch se vydala vlastní cestou a nabízí unikátní způsob využití Li-Ion technologie. Bosch v minulém roce představil dvě inovační

f4gs6037.jpg

napěťové třídy pro bezdrátové elektrické nářadí – 10,8 voltů a 36 voltů. Umožňují nejoptimálnější využití Li-Ion technologie a nabízejí uživateli vysoký stupeň přidané hodnoty.
Bosch například na akumulátorovém vrtacím kladivu GBH 36 V-LI Professional ukazuje, že 36V akumulátorové nástroje jsou stejně výkonné jako nástroje s kabelem. Kompaktní akumulátorový šroubovák GSR 10.8 V-LI Professional je nejmenším profesionálním akumulátorovým šroubovákem na světě a přesto se, i s Li-Ion technologií, výkonem vyrovná klasickým šroubovákům.
Společnost Bosch určuje nový standard také v rámci životnosti Li-Ion baterií. V obou napěťových třídách je největší předností baterií Bosch jejich unikátní elektronická ochrana článků – Electronic Cell Protection (ECP). ECP chrání články před přetížením, úplným vybitím a přehříváním. Výsledkem je čtyřikrát delší životnosti baterií, než u lithiových baterií jiných výrobců.

Napětí 36V při hmotnosti baterie odpovídající hodnotě 14,4V
Výkon 36 voltů: GSB 36 V-LI Professional, vybavený výkonnou 36V Li-Ion baterií Compact, obzvlášť vysoce výkonným motorem a 2-rychlostní planetovou převodovkou vyrobenou z kovu, nabízí extrémně vysoký točivý moment při všech otáčkách. Toto nářadí si dokáže poradit se šrouby o průměru 12 mm a to s konstantní úrovní otáček v celém průběhu použití. To umožňuje o 30% rychlejší práci, než s klasickým 18V nářadím. Ve výčtu lze dosáhnout zašroubování 225 šroubů (6 x 80 mm do měkkého dřeva) na jedno nabití baterie.
Při hmotnosti odpovídající 14,4 voltů: I přes extrémní výkon má vrtačka Combi GSB 36 V-LI Professional s baterií Compact jen 2,5 kg. Její hmotnost je tak stejná jako hmotnost klasického 14,4V bezdrátového kombi nářadí s niklovou baterií. To značně usnadňuje vrtání nebo šroubování na místech, kde nejsou k dispozici zásuvky.

Delší životnost a kratší doba nabíjení nových
36V Li-Ion baterií Bosch
Delší životnost: Na rozdíl od jiných Li-Ion systémů jsou baterie od firmy Bosch kontrolované elektronickou ochranou článků Electronic Cell Protection (ECP) během celého procesu nabíjení a vybíjení. Navíc je pouzdro baterie vyrobeno ze zvláště tepelně vodivého materiálu, který ji chrání před nadměrným zahříváním. Toto pouzdro – Heat Conductive Housing (HCH) – umožňuje vznikajícímu teplu rozptýlit se mimo baterii nejefektivnějším možným způsobem.
Kratší doba nabíjení: HCH zajišťuje také rychlejší schlazení baterie po použití nástroje. Doposud bylo nutné čekat až hodinu, než se baterie po vybití ochladí a bylo ji možné znovu nabít. Pouzdro Heat Conductive Housing (HCH) zredukovalo čas chlazení o 40%. Kromě toho výtlačný ventilátor nabíječky firmy Bosch automaticky chladí horké baterie před nabíjením, čímž se značně celý proces zkracuje.
Běžný čas nabíjení u nových Li-Ion baterií s kapacitou 1,3 Ah je přibližně 45 minut. Díky technologii Hyper-Charge (rychlé nabíjení) je přibližně 80% energie uloženo už v polovině času nabíjení. To je obvykle dostačující pro dokončení zbývající denní práce. Pro pohodlí uživatele obsahují 36V baterie LED indikátor úrovně nabití zobrazuje, zároveň ukazuje zbývající energii baterie během práce s nářadím Bosch.

Unikátní Li-Ion technologie od Bosch
Li-Ion baterie nejsou jen výjimečně výkonné a lehké, ale také umožňují jejich uživateli pracovat flexibilně. Protože nemají paměťový efekt, je možné nabíjet Li-Ion baterie Bosch kdykoli bez ohledu na úroveň nabití, aniž by se tím baterie jakkoli poškodila.
Samovolně se baterie Bosch vybíjí jen minimálně. Například po roce nepoužívání si dokáží uchovat až 80 % energie. Jsou tak vždy připraveny k použití.
Při vybíjení nabízejí baterie uživateli nářadí Bosch plný výkon od prvního až po poslední šroub. Narozdíl od klasických niklových baterií (NiCd/NiMH).
Akumulátorová vrtačka/šroubovák GSR 36 V-LI Professional od firmy Bosch a nářadí Bosch Cordless Combi GSB 36 V-LI Professional s novou baterií Compact budou k dispozici u maloobchodníků od září 2006.
www.bosch.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news