Google překladač: English Deutsch

Společnost MGM se sídlem v Táboře je dodavatelem strojů pro termické řezání všech elektricky vodivých kovů. Společnost MGM dodává nejenom pálicí stroje, ale nyní i technologie pro svařování ultrazvukem či vrtání, zákazníkům z celé Evropy.

Rozdíl je v přístupu
Společnost MGM se vždy odlišovala přístupem k potřebám každého zákazníka. Specifika řezání materiálu autogenem či plazmou takový přístup vlastně vyžadují. Naším cílem je spokojený zákazník, který uspokojil svou potřebu a obohatil svůj strojní park o zařízení, přinášející výhodu oproti konkurenci. Jako odpověď na neustále se zvyšující požadavky na univerzálnost a produktivitu strojního vybavení přináší společnost MGM další novinky v této oblasti, jejichž vývoji a výrobě se věnuje od svého založení. V době, kdy světoví lídři v oblasti řezání plazmou uváděli na trh komunikaci mezi řídicími systémy pálicích strojů a plazmových zdrojů, byl prioritou naší společnosti vývoj systému, umožňujícího tuto komunikaci, tzv. TRANSMIT. V současné době klade trh na strojní vybavení ještě vyšší požadavky jak po stránce kvality a životnosti, tak po stránce víceúčelovosti. Zákazníci požadují obráběcí stroje s vyšší produktivitou práce, a zároveň s vyšší funkční variabilitou. Společnost MGM na tyto požadavky opět odpovídá novinkami, které uspokojí i nejnáročnější klientely v České republice, ale i v Evropě.

OMNICUT=VÝKON, VARIABILITA
Pálicí stroje OMNICUT, vyráběné společností MGM, jsou svojí konstrukcí určeny pro vysoce výkonné řezání AUTOGENEM a PLAZMOU. Robustnost a precizní dílenské zpracování, společně s použitím pouze nejkvalitnějších materiálů, nabízí širokou variabilitu stroje OMNICUT. Pracovní plocha stroje je prakticky neomezena, jelikož je stroj typové řady OMNICUT vyráběn v široké paletě rozměrů. Nejmenší varianta stroje OMNICUT má šíři pracovní plochy 1.5m, zatím největší dodaný stroj měl pracovní šíři 9m. Délka stroje je závislá pouze na potřebě zákazníka. Robustní koncepce stroje OMNICUT nabízí standardní použití pro řezání technologií autogen do síly 300mm, či vysocevýkonné řezání plazmovou technologií do síly 160mm. K těmto strojům nabízíme a dodáváme další širokou paletu příslušenství, které navyšuje možnosti a užitnou hodnotu strojů OMNICUT.
Stroje OMNICUT jsou vyráběny výhradně v bezmazném provedení. Ani jejich robustnost nás neopravňuje, snižovat životnost pohyblivých částí stroje nutností jejich mazání. Zákazník investuje do své budoucnosti a ne do MGM.

Tříhořákové agregáty
Společnost MGM nabízí svým zákazníkům tři typy tříhořákových agregátů pro řezání úkosů autogenem. Nejjednodušší agregát pro řezání úkosů je určen pro řezání v ose X a ose Y, bez možnosti motorického natáčení. Tento agregát je vhodný pro řezání jednoduchých tvarů výpalků.
Prostřední řada tříhořákových agregátů pracuje na principu nekonečně otočného agregátu, který umožňuje řezat složité tvary bez nutnosti zpětné rotace agregátu.
Nejvyšší řada je určena pro složité pálení výpalků, kde je nutno automaticky měnit úhly úkosů v průběhu řezu. Tento agregát je rovněž nekonečně otočný s automatickým motorickým naklápěním hořáků v průběhu řezu. Dále umožňuje řezy například rozvinů stožáru, kde je nutno na jednotlivých stranách měnit parametry úkosů. Technologie řezání úkosů přímo na pálicím stroji, nabízí veliké zvýšení produktivity výroby. Odpadá nutné ruční opracování úkosů a manipulace s polotovarem. Nehledě na to, že některé tvary výpalků nelze následně úkosovat vůbec.

3D plazmové řezání úkosů
Novinkou, kterou společnost MGM uvedla na trh je 3D řezání úkosů plazmovou technologií. Výhodou oproti řezání tříhořákovým autogenním agregátem je možnost řezat i jiné materiály, než je konstrukční ocel (nerez, hliník,…), a zároveň i slabší materiály nežli autogenem. Zároveň nedochází k tak velkému teplotnímu ovlivnění řezaného materiálu, jako u řezání úkosů na tenkých materiálech autogenní technologií. Kombinace 3D naklápěcího plazmového agregátu s vhodným typem plazmového zdroje přináší možnost řezat velice přesné výpalky i ze silných elektricky vodivých kovů.

Vrtací agregát
Aktuální novinkou z produkce MGM je vrtací agregát. Kombinace pálicího stroje OMNICUT s vrtacím agregátem je určena pro zákazníky, kteří potřebují jednotlivé dílce přesně vypálit a zároveň vyvrtat. Záměrně nepoužíváme pro tuto technologii označení vrtačka, jelikož se jedná o agregát, který nabízí opravdu široké možnosti vrtání. Vrtací agregát MGM je vybaven zásobníkem na nástroje, automatickým sklíčidlem, přítlakem vrtaného materiálu, automatickým odměřováním výšky, systémem pro odstranění špon z tabule plechu a chlazením nástroje (nitřním i vnějším). Uplatnění nalezne především u zákazníků, kteří polotovary následně po vypálení vrtají. Výrobní proces se tímto zkrátí minimálně o dva kroky (naznačení a následné vyvrtání děr a navíc případné vrtání závitů) a další manipulaci s polotovarem.

Arrow=rychlost
Druhá řada pálicích strojů vyráběných společností MGM je řada Arrow. Stroje Arrow jsou vyráběny v několika standardních rozměrových řadách. Při vývoji byl kladen důraz na maximální životnost a přesnost stroje a zároveň na rychlost. Současné plazmové zdroje nabízí díky své konstrukci vysokou řeznou rychlost. Stroje Arrow jsou určeny pro řezání velmi tenkých materiálů a zároveň jsou určeny pro řezání materiálů až do síly 30 mm. Cílovou skupinou pro stroj Arrow jsou zákazníci, kteří nevyužijí vlastnosti autogenu a potřebují velice kvalitní a produktivní stroj. Typová řada Arrow je rovněž vyráběna v bezmazném provedení.

Svařování ultrazvukem

Poslední novinkou, i když ne tak „žhavou“ je systém svařování absorberů slunečních kolektorů pro ohřev TUV. Společnost MGM vyrábí několik variant strojů pro tuto technologii. V dnešní době, kdy se stále více lidé orientují na zdroje obnovitelné energie, se jeví technologie vytápění pomocí slunečních kolektorů jako zajímavá. Pro naše zákazníky vyrábíme stroje pro ultrazvukové svařování absorberů slunečních kolektorů různých typů. Naše stroje nabízí možnost svařování absorberů tvaru „nekonečný“ pás, či velkoplošných absorberů tvaru harfa a meandr. Stroje jsou dle přání zákazníka vyráběny pro svařování různých rozměrů absorberů a jsou vybaveny jednou až devíti hlavami. Svařovat lze jak měď, tak hliník. Rovněž jsme již dodávali kompletní linku na výrobu velkoplošných absorberů s kapacitou okolo 30 kompletních svařenců za hodinu.

Kompletní řešení potřeb zákazníka

Společnost MGM vždy řeší potřeby zákazníka komplexně. Proto je součástí naší nabídky i příslušenství k pálicím strojům. Nedílnou součástí pálicích strojů je i programovací pracoviště pro tvorbu pálicích plánů. Standardně dodáváme programovací pracoviště SAPSproW, ale vyhovíme i speciálním přání zákazníka.
Další nedílnou součástí pálicích strojů je odsávací systém, který je dnes již standardem, a který rovněž dodáváme.

MSV 2009 Brno

Stejně, jako každý rok, i letos prezentujeme naši práci na MSV 2009 v Brně. Srdečně si Vás tímto dovolujeme pozvat na náš stánek, který naleznete v pavilonu V pod číslem 77.
Těšíme se na Vás.

www.mgm-tabor.eu

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news