Google překladač: English Deutsch

Odborné nakladatelství Sdělovací technika u příležitosti 53. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu pořádá konferenci Machines Communicate 2011. Konference s podtitulem „Rychleji, chytřeji, kdykoliv a kdekoliv“ se koná v pondělí 3. října od 13:00 hod. v sále P1 na brněnském Výstavišti. Více informací o programu a podmínkách účasti naleznete zde.

Konference Machines Communicate je již tradiční doprovodnou akcí zahajovacího dne Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Soustředí se na všudypřítomný fenomén skrývající se pod akronymem M2M, tj. komunikací mezi lidmi, stroji a systémy. Diskutuje hlavní aspekty propojení výrobků a zařízení v průmyslu, energetice, dopravě, logistice a dalších oborech. Zaměří se na M2M jako na technologickou platformu pro komunikaci machine-to-machine, man-to-machine, mobile-to-machine, machine-to-mobile ve světě chytrých věcí a služeb, které jsou vedle RFID, telemetrie, telematiky, vzdáleného monitorování a senzorických sítí základem rozvoje Internetu věcí. Konvergence síťových prvků, bezdrátových senzorů, komunikace M2M a Internetu přináší rozsáhlé možnosti aplikací a především související obchodní příležitosti.

Řešení chytrých a vysoce propojených systémů vyžaduje integraci komplexní řady různých technologií, součástí, platforem a služeb, které musí být kompatibilní s množstvím průmyslových standardů. Trh prvků M2M, softwaru, sítí a služeb představuje sektor s nadprůměrným růstem. V letošním roce bude dodána přibližně miliarda bezdrátových zařízení. Více než třetina řešení embedded systémů používá bezdrátové technologie. Konference představí nabídku systémů a řešení konektivity a sítí na bázi Ethernetu, PLC, GSM, GPRS, WiFi, WiMAX RFID, Bluetooth, ZigBee a dalších technologií.

Konference Machines Communicate je tematicky propojena se zvýrazněným tématem MSV 2011 – problematikou Digital Factory. Zabývá se tedy rovněž zpracováním dat ze systémů M2M v průmyslových provozech a jejich využitím pro optimalizaci procesů plánování a řízení výroby, zajištění kvality a podporu logistiky. Aktuální trendy efektivního hospodaření s energetickými zdroji přináší problematiku aplikací M2M i do oblasti inteligentních elektrovodných sítí Smart Grids. Premiéru na letošní konferenci bude mít tématika návrhu, testování a měření systémů M2M, vyžadující práci v signálové i kmitočtové doméně.


 

Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..