Google překladač: English Deutsch

„Snažili jsme se vizualizovat dynamické kvality značky Ford a jejich vozů. Hovoříme o tzv. „kinetickém designu“ a když se podíváte na koncept iosis, vidíte jasně, že vše se točí kolem energie která roztáčí kola automobilů. Koncept iosis ukazuje, že s filozofií kinetického designu se chceme stát lídrem i v oblasti automobilového stylingu,“ říká Martin Smith, šéfdesigner Ford of Europe. Prvky: unikátní proporce a ohromující styling definují nový designérský jazyk evropského Fordu, originální uchycení výklopných dveří a absence středového sloupku karoserie zaručují snadný přístup do interiéru vozu, dramaticky stylizovaná a výkonná hi-tech světla, místo zpětných zrcátek kamery, které zaručují perfektní přehled řidiče o situaci kolem vozu, exteriér i interiér působí sebevědomě, příjemně, vstřícně – vůz přímo vybízí k nastoupení.

iaa_logo_small.jpg

V konceptu iosis stylisté uplatnili řadu prvků, které pocházejí ze světa závodních vozů a motoristického sportu. Při obhlídce vozu nelze pominout jeho „atletickou“ boční siluetu, která evokuje špičkového atleta zapřeného do startovních bloků několik sekund před tím, než jej startovní výstřel vyšle na trať sprinterského závodu.
Hi-tech interiér kombinuje efektní styling s každodenní praktičností
Interiér konceptu iosis rozvíjí efektní styling exteriéru tohoto výjimečného vozu. Technicistní charakter prototypu se skvěle kombinuje se sofistikovaným designem a vysoce kvalitními hi-tech materiály.
Tým návrhářů interiérů automobilky Ford udělal vše pro to, aby interiér řidiče doslova vtáhl dovnitř hned po otevření výklopných dveří. Ultramoderní volant kombinuje lesklý hliník s barevně kontrastující oranžovou kůží v místech, kde se volantu dotýkají ruce řidiče, v podobném duchu je vyvedená i řadicí páka, jejíž design je variací na tvar řadicí páky sekvenční převodovky soutěžního speciálu WRC.
Koncept iosis je zhmotněním našich představ o „kinetickém designu“ a energii v pohybu,“ shrnuje šéfdesigner Martin Smith. „A v tom jsou iosis i Ford unikátní!“
www.ford.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news