Google překladač: English Deutsch

V Casablance byla marockým králem Mohamedem VI. otevřena první tramvajová linka, kompletně osazená kolejnicemi Tata Steel. Na stavbu se spotřebovalo 7 500 tun (138 km) žlábkových kolejnic 41GPU vyráběných ve válcovnách Tata Steel v Hayange ve Francii. Protože tramvajová linka v Casablance prochází městem, bylo nezbytné použít zapuštěné žlábkové kolejnice, které nejsou překážkou pro chodce, automobily ani jiná vozidla.

2940 Casablanca2

Kolejnice 41GPU se v posledních několika letech staly na francouzském trhu standardem vzhledem k možnosti jejich kombinace s irokopatními kolejnicemi Vignole; geometrie pojezdu kolejnice 41GPU je stejná jako u kolejnice 50E6 Vignole a přechod mezi nimi je tedy naprosto bez problémů.
Vedoucí oddělení výroby kolejnic Gérard Glas řekl: "Univerzálním válcovacím postupem vyvinutým společností Tata Steel vyrábíme žlábkové kolejnice s velmi malými tolerancemi rozměrů a tvaru, které jsou stejně přesné jako kolejnice Vignole. V důsledku toho má celý tramvajový svršek delší životnost a velmi se tím zlepšuje i komfort pro cestující a obyvatele, kteří bydlí v těsném sousedství trati."2940 Casablanca1
Kolejnice 41GPU je o 3 cm nižší než většina jiných kolejnic na trhu. To znamená, že při její výrobě se spotřebuje méně oceli, ale nejen to - ještě důležitější je, že se tím zmenší potřebné rozměry kolejového lože, a tím se sníží i náklady na výstavbu. Kolejnice je již několik let standardem na trhu ve Francii, Maroku a Alžírsku a lze ji dodat v podstatě okamžitě, ze skladu.
Kolejnice od společnosti Tata Steel jsou použity na celé tramvajové lince T1 v Casablance, včetně depa a obslužných kolejí. Dodávky kolejí začaly v prosinci 2010, kdy byly naloženy na říční loď, jež je dopravila do přístavu v belgických Antverpách, odkud pokračovaly nákladní lodí do Casablanky.

O společnosti Tata Steel v Evropě
V Evropě je společnost Tata Steel druhým největším výrobcem oceli. Hlavními oblastmi ocelářských operací jsou Velká Británie a Nizozemí, kde dodává ocel a přidružené služby v oblasti konstrukcí, automobilové techniky, obalové techniky, zdvihání & hloubení, energie & elektřina, vzdušný průmysl a další potřebné trhy po celém světě.
Tata Steel patří mezi 10 největších výrobců oceli. Sdružení má v souhrnu kapacitu více než 28 milionů tun hrubé oceli a přibližně 80 000 zaměstnanců napříč čtyř kontinentů.
www.tatasteelrail.com

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news