Google překladač: English Deutsch

85 manažerů výroby a logistiky přivítal KODYS, spol. s r.o. na dalším z řady svých odborných seminářů s názvem Čárový kód a RFID – od výroby po sklad. Akce proběhla 13. 5. 2010 v nové budově Národní technické knihovny v Praze 6.

Po obecném úvodu do automatické identifikace (čárový kód, RFID a další) následoval příspěvek o systému řízeného skladu (WMS), který zmíněné technologie využívá. Luboš Doležal, KODYS, a Alex Pavul, evropský ředitel Accellos Inc., pohovořili podrobně o přínosech systému řízeného skladu Accellos WMS pro optimalizaci a řízení skladových procesů. Jan Solar (KODYS) představil systém K.manufacturing určený k evidenci výrobních operací. Systém je založen na využití čárových kódů ve výrobě a umožňuje detailní přehled o jednotlivých operacích a to v reálném čase i zpětně.
Díky tomu, že KODYS úzce spolupracuje se standardizační organizací GS1 Czech Republic a je také jedním z jejích akreditovaných partnerů, vystoupil na semináři její zástupce, Michal Bílý. Účastníkům představil organizaci i Systém GS1 (není patrně potřeba zmiňovat, že Systém GS1 je nejrozšířenějším globálním standardem pro identifikaci a automatický sběr dat).
Předpokladem pro úspěšné čtení kódů a další zpracování dat je však i samotné fyzické označení zboží vhodnými etiketami. Vít Janeček ze spolupořádající firmy inotec Barcode Security spolu s Danielou Strakovou z KODYSu proto představili a předvedli moderní řešení pro značení ve skladu. Miloslav Volenec (KODYS) přednesl na závěr, jak řešit automatizaci značení zboží, snímání kódů, tisku a aplikace etiket ve výrobě nebo distribuci.


Eva Karlíková
telefon: +420 233 097 911, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript