Google překladač: English Deutsch

Významné zkvalitnění silniční dopravy v Pardubicích přinese rozsáhlá rekonstrukce mostu Pavla Wonky. Rekonstrukci v hodnotě 220 milionů korun provede společnost Skanska DS, jenž zvítězila ve výběrovém řízení. Investorem je Pardubický kraj, který na tento projekt získal finanční prostředky z Evropské investiční banky. Stavební práce budou probíhat od začátku listopadu letošního roku do konce září roku 2006.

Most_PavlaWonky_1.jpg

"Most Pavla Wonky je pro dopravu v Pardubicích velmi důležitý, a proto jsme se s městem dohodli, že stavební práce budou rozděleny do několika etap tak, aby bylo možné provoz na mostě částečně zachovat," sdělil generální ředitel Skanska DS Josef Hájek.

"Mosty mají lidi sbližovat a doufám, že tomu bude i nadále, po dokončení rekonstrukce tohoto významného mostu," řekl hejtman Pardubického kraje Michal Rabas, při slavnostním podpisu smlouvy na rekonstrukci mostu Pavla Wonky mezi Pardubickým krajem a společností Skanska DS.

Most Pavla Wonky se nachází nedaleko hokejové ČEZ Arény v Pardubicích. Více jak pětačtyřicet let stará stavba již nevyhovuje současným potřebám silničního provozu, denně jej využívá až několik tisícovek automobilů, slouží rovněž cyklistům a chodcům. Je důležitou spojnicí mezi pardubickým Starým městem a čtvrtí Polabiny.

Stavební práce budou zahájeny na začátku listopadu letošního roku. V rámci projektu provedou pracovníci společnosti Skanska DS - Závod 78 Pardubice sanaci spodní části sto osmdesát metrů dlouhého mostu, mostovky a tubusu uvnitř objektu. Základy mostu budou zpevněny speciální injektáží. Nosná konstrukce celého objektu se zvýší o téměř třicet centimetrů.

Obyvatelé budou o průběhu rekonstrukce mostu Pavla Wonky informováni prostřednictvím místního tisku a internetových stránek Pardubického kraje, kde si zájemci mohou prohlédnout průběh prací snímaný pomocí web kamery umístěné u mostu.

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..