Google překladač: English Deutsch

Globální výrobce a poskytovatel řešení kritických opotřebení pro extrémní prostředí s vysokou teplotou, korozí a oděrem, zaměstnává společnost Kennametal Stellite globálně přibližně 1300 lidí napříč sedmi primárními provozními zařízeními, včetně míst v USA, Kanadě, Německu, Itálii, Indii a Číně. Kombinuje registrované slitiny kovů a odbornou znalost materiálů, se specializovanými konstrukčními návrhy a výrobní způsobilostí, k poskytnutí přidané hodnoty a řešení na míru pro zákazníky z oblasti ropy a zemního plynu, elektrické energie, automobilového, leteckého/obranného, lékařského/zubního průmyslu a procesu a segmentu všeobecného strojírenství.

2595 Kennametal Stellite Components

„Firma Deloro Stellite má dlouholetou historii v poskytování mimořádné hodnoty zákazníkům v náročných prostředích a jsme rádi, že souhlasili a připojili se k týmu společnosti Kennametal, " poznamenal Carlos Cardoso, předseda, prezident a výkonný ředitel firmy Kennametal. „Připojení této prvotřídní povrchové technologie a odborné znalosti materiálů zvýší rozsah výrobních řešení, která jsou k dispozici našim zákazníkům v prostředích s extrémním opotřebením."
Historie
Firma Stellite je uznávaná po celém světě jako synonymum pro slitiny na bázi kobaltu. V roce 1907 byla Michaelem Johnem O´Brienem a Elwoodem Haynesem v malé hornické vesnici Deloro v Kanadě založena společnost Deloro Smelting and Refining. Když Haynes v roce 1912 opustil firmu, aby se zaměřil na součásti na niklové bázi, zformoval O´Brien společnost Deloro Stellite na výrobu slitin na bázi kobaltu.
Výrobky firmy Stellite zahrnují:
-Stellite™: slitiny na bázi kobaltu s vůbec nejlepšími vlastnostmi proti opotřebení. Kombinují mimořádnou odolnost proti opotřebení a žáru a jsou používány v široké řadě aplikací.
-Deloro™: slitiny na bázi niklu, které pokrývají širokou škálu tvrdosti. Mají tendenci mít nižší bod tání, což se dobře hodí pro práškové svařování nebo nastříkávání a tavení.
-Tribaloy™: Slitiny intermetalických částí, které mohou být jak na bázi niklu, tak na bázi kobaltu. Chovají se výjimečně dobře v opotřebení kovu s kovem při vysokých teplotách.
-Nistelle™: slitiny na bázi niklu, odolné proti korozi, s vysokým bodem tání. Vyvinuty pro ochranu proti agresivním chemikáliím nebo jiným ničivým prostředkům.
-Stelcar™: Slitiny na bázi niklu nebo kobaltu s částicemi karbidu. Dostupné pouze v práškové formě pro povlakové aplikace.
-Jet Kote™: Kombinovaný prášek karbidu a kovu speciálně navržen pro tepelný nástřik.
-Delcrome™: Slitiny na bázi železa navržené pro odolnost proti odírání při nižších teplotách.
-DuraStell™: Vysoce-výkonný kovový povlak pro užití v kritických aplikacích, kde se koroze a limit opotřebení podílí na životnosti a spolehlivosti obrobku. Metalurgická vazba je tvořena materiálem podkladu, což činí proces zvláště hodnotný, kde běžné slitiny a metody aplikace způsobují nadměrnou deformaci obrobku nebo znehodnocení vysoce-výkonných nosných materiálů.
Kennametal Stellite také poskytuje takové služby s přidanou hodnotou jako je rychlý vývoj produktů z litinových součástí, konečná montáž parních ventilů na výrobu elektrické energie, plně opracované dílce a povlakové služby. Díly jsou vyráběny pomocí různých procesů, jako lití na vytavitelný model a dokončovací obrábění, a jsou konstruovány na zakázku, aby splnily individuální potřeby zákazníků. Navíc, firma Kennametal Stellite nabízí své odborné znalosti a zkušenosti v povlakových službách v podobě povlaků HVOF (Vysoká průtočná rychlost kyslíkového paliva) a navaření tvrdého povlaku.
Zachování proudění energie
Nedávno získala hlavní elektrárna se sídlem v USA v jedné ze svých továren nové zkušenosti se superkritickým odvodem páry a odvzdušňovacími ventily. Firma Kennametal Stellite byla zapojena k vyřešení problému velkou výrobou finálních výrobků (OEM) ventilů pro obtížný provoz. MSBV (v kovu usazené kulové ventily) jsou používány na vypouštěcí a odvzdušňovací ventily k odebrání velkého množství kondenzátu během spouštění továrny, ve snaze získat rychle suché přehřáté páry. Kulové ventily usazené v kovu (MSBV) musí zůstat parotěsné, aby zamezily ztrátě energie a maximalizovali efektivitu výroby. Tato speciální elektrárna na fosilní palivo běží nepřetržitě od května do října díky požadavkům na vysoký výkon pro spuštění klimatizačního systému. Pro roční bilanci, běží elektrárna pouze v případě větší poptávky elektrické energie v době špičky. Pokaždé když se elektrárna zavře, nebo uvádí do provozu, jsou kulové ventily zasazené v kovu (MSBV) v provozu a vystaveny superkritickým parním podmínkám provozu.
Kulové ventily zasazené v kovu (MSBV) ve zmíněném designu plovoucího jádra kulového zbrusu s pevným usazením, jsou vyrobené z vykované niklové slitiny Inconel ® 718 PH a potažené povlakem HVOF 80 % Cr3C2 20 % NiCr. Tento povlak selhal po 1 roce a méně než 500 mechanických cyklech provozu, kdy bylo jádro vystaveno superkritické páře, a postupnému chátráním zničených částí v oblastech, kde nebyl kontakt mezi jádrem a sedlem ventilu. Vizuální vyšetření poškozených součástí odhalila menší opotřebení třením a typickou námahu/únavu formy.
Testování ukázalo dominantní selhání mechanismu křehnutím povlaku díky vysrážení karbidu chromu během povlakování vrstvy pojiva. Zbrusu nové vzorky byly vyrobeny pomocí tří nových povlaků firmy Kennametal Stellite. K posouzení jejich chování pro tuto specifickou aplikaci, byla provedena řada testů.
Jakmile byla známá příčina, další testy odhalily, že nástřikový a tavicí povlak NiWCrBSi je vhodnější pro podporu vysokého zatížení ložiska tváří tvář teplotnímu šoku. Tento povlak je méně citlivý na stárnutí při vysokých teplotách, a proto je odolnější za těchto velmi specifických podmínek.
Rozšířený povlak HVOF, vyrobený smícháním karbidů (W, Cr) C a WC v niklové matici, se i v testech projevil jako úspěšný. Zatímco ukázal podobnou tažnost ve srovnání s původním povlakem HVOF Cr3C2-NiCr, konzistentně poskytoval delší životnost v provozu do 540 °C (1000 ºF).
Vyzbrojeni těmito novými povlakovými technologiemi, byly v závodě nainstalovány nové ventily. Za uplynulý rok pracovaly bezchybně. V důsledku toho výrobce ventilu MSBV pro elektrický průmysl se nyní vyznačuje dvěma nátěry: jeden navržený pro běžný provoz – HVOF (W, Cr)C-Ni a jeden speciálně navržený pro aplikace zahrnující těžké teplotní šoky – S&F NiWCrBSi.
http://stellite.com
Kennametal Inc. (NYSE: KMT) dodává produktivitu zákazníkům, kteří hledají špičkový výkon v náročných prostředích, poskytováním dlouhodobých inovačních zakázkových a standardních řešení. Osvědčená produktivita je možná díky pokročilé znalosti materiálů a aplikací. Náš závazek na udržitelné prostředí poskytuje našim zákazníkům přidanou hodnotu. Společnosti působící v různých odvětvích průmyslu od stavby letadel, až po těžbu uhlí, od motorů, až k ropným vrtům a od turbodmychadel, až po konstrukce, znají firmu Kennametal pro její mimořádný přínos jejich hodnotového řetězce. Ve fiskálním roce 2012, koupili zákazníci produkty a služby firmy Kennametal za zhruba 3 miliardy USD – prostřednictvím našich přibližně 13 000 nadaných zaměstnanců, kteří pracují ve více než 60 zemích – s více než 50% těchto příjmů pocházejících mimo Severní Ameriku.
www.kennametal.com

Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..