Google překladač: English Deutsch

Švýcarské spolkové dráhy (Schweizerische Bundesbahnen - SBB) zvyšují bezpečnost veřejné přepravy instalací síťových kamer společnosti Axis Communications do svých vlakových souprav. Projekt začal na podzim roku 2007 a celková objednávka zatím činí 5000 síťových kamer.

Analogové systémy se stávají minulostí a síťové video nabízí řadu klíčových výhod, zejména vyšší kvalitu obrazu, cenově efektivní instalaci a snazší přístup bezpečnostních zaměstnanců k uloženým materiálům. Nová síťová kamera AXIS 209MFD pokrývá poptávku trhu po videodohledu do prostor, kde zákazník požaduje ultra-kompaktní řešení," řekl Ray Mauritsson, President společnosti Axis Communications.
Síťové kamery AXIS 209MFD jsou pouze 4cm vysoké a snadno se osazují na stropy a stěny.
I přes své kompaktní rozměry nabízí rozlišení 1 milion pixelů, což umožňuje spolehlivou identifikaci osob a předmětů. Instalace kamer do prostoru je rychlá a přehledná, neboť přenos obrazu i napájení po Ethernetu probíhá jediným kabelem. AXIS 209MFD rovněž umožňuje integraci s dalšími komponenty bezpečnostního systému.
Integrátorem tohoto projektu je společnost RUF Telematik AG, partner Axis Communications a významná společnost v oblasti bezpečnostních řešení a síťového dohledu.