Google překladač: English Deutsch

K cihelnému domu patří nejen z estetických důvodů cihelný komín. Při kombinaci dvou rozdílných materiálů může v souvislosti s jejich rozdílnými fyzikálními vlastnostmi dojít k celé řadě problémů nejen při stavbě samotné, ale i později při jejím užívání. Řešením je komínový systém HELUZ-CIKO, který díky použití broušených cihelných tvarovek při stavbě komínového tělesa zajistí stejné vlastnosti zdiva i komínu. Zamezí tak vzniku trhlin v omítce, které jsou způsobeny odlišnou tepelnou roztažností dvou různých druhů materiálů, a má navíc řadu dalších výhod.

193_9374.jpg

Systém zahrnuje všechny prvky a příslušenství nezbytné pro správnou funkci komínu.
Jednotné keramické tvarovky obvodového pláště jsou určeny pro všechny průměry a typy vnitřních vložek. Stejnorodý podklad pod omítku již nepotřebuje žádnou penetraci, nebo jiné úpravy. Broušené komínové tvarovky jsou spojované lepidlem, což umožňuje rychlý a přesný způsob výstavby. Součinnost cihelného zdiva a připojeného komínového tělesa je zajištěna dodržením stejných výškových modulů.

Optimální funkci komínu podporuje unikátní konstrukce broušených keramických tvarovek s celoplošným odvětráním komínového tělesa. Komínové těleso lze podle potřeby postavit s libovolným počtem průduchů při libovolné kombinaci průměrů a typů vnitřních vložek. Půdorys jednoprůduchového komínového tělesa je 400 × 400 mm, dvouprůduchového tělesa pak 800 × 400 mm. Každý další průduch prodlouží komínové těleso o 400 mm.

Systém je jednoduchý, úsporný a odborná montáž je rychlá. Neméně podstatným prvkem je dlouhá životnost a třicetiletá záruka.

Podle druhu spotřebiče i používaného paliva lze zvolit optimální komínový systém.

HELUZ - CIKO 3V UNIVERSAL
je systém určený pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Je tvořen komínovou tvarovkou obvodového pláště, tepelnou izolací a komínovou vložkou. Cihelná tvarovka společně s vnitřní šamotovou vložkou vytvoří celistvý komínový průduch odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Vnitřní průměry vložek se dodávají o průměru 140, 160 a 200 mm.

HELUZ - CIKO GAS
Pro spotřebiče na plynná a kapalná paliva a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu je určen komínový systém HELUZ – CIKO GAS, který je tvořen plastovou komínovou vložkou a keramickou tvarovkou obvodového pláště. Materiál plastových vložek se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV – záření a vysokou tepelnou stálostí. Přívod vzduchu a odvod spalin je zajištěn jedním komínovým tělesem (průduchem), díky speciální konstrukci ukončovací hlavice odkouření.

Řešení nadstřešní části
Systém HELUZ – CIKO nabízí mnoho variant ukončení komínů.

Hlava základní - komínové těleso je připraveno k provedení omítek, nebo obložení obkladovými pásky HELUZ KLINKER.
Hlava pro obezdění - obezdění může být provedeno cihlami HELUZ KLINKER, nebo českým i německým formátem lícových cihel.
Hlava komfort - komínové těleso z broušených tvarovek je ukončeno již pod střešním pláštěm a těleso je dále sestavováno z jednotlivých prstenců imitujících lícové zdivo, které tvarovku nahrazují.
Hlava s návlekem - komínové těleso je vyzděno až do požadované výšky a je na něj nasazen a fixován návlek, který chrání komínové těleso. Ten je pak seříznut podle sklonu střechy.
Lze volit mezi návlekem imit – imitace obezdění lícovými cihlami nebo návlekem štuko – imitace omítnutého zdiva.

Ukončovací prvky
Ukončení komínového tělesa je možné u systému HELUZ – CIKO 3V UNIVERSAL komínovým kloboukem nebo komínovým límcem, které jsou vyrobeny z litiny. Nad komínový límec je možné osadit stříšku – tzv. NAPOLEON, která zabraňuje vnikání nečistot do tělesa.

Montážní návody pro komínová tělesa HELUZ – CIKO 3V UNIVERSAL a HELUZ – CIKO GAS jsou ke stažení na webových stránkách www.heluz.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news