Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens, divize Transportní systémy, podepsala s Bulharskými státními drahami (BDZ) kontrakt na dodávku 25 regionálních elektrických vlakových jednotek typu Desiro Classic EMU. Smlouva byla podepsána v polovině června ve Varně za přítomnosti Nikolaje Vassilieva, bulharského vicepremiéra a ministra dopravy a komunikací. Hodnota zakázky činí 117 milionů EUR.

vlak3.jpg

Smlouva zahrnuje výrobu a dodávku patnácti třídílných a deseti čtyřdílných vlakových jednotek a vztahuje se i na jejich následnou údržbu. Společnost Siemens již v lednu získala v Bulharsku zakázku na 25 dieselových vlakových jednotek.
Podle informace Friedricha Smaxwila, člena představenstva divize Transportní systémy společnosti Siemens, si Bulharské státní dráhy vybraly společnost Siemens nejen jako silného partnera pro modernizaci vozového parku, ale i jako dodavatele pokrokové a spolehlivé technologie. Vlaky se budou vyrábět v závodě společnosti Siemens se sídlem v Krefeld-Uerdingenu. Konečná montáž bude provedena v depu Bulharských státních drah ve Varně. Tam bude také Siemens ve spolupráci s BDZ provádět údržbu vlakových jednotek.
Dodání vlaků je plánováno na období od poloviny roku 2007 do poloviny roku 2008. Třídílné jednotky cestujícím nabídnou 190 míst k sezení, u čtyřdílných to bude 254 míst k sezení. Elektrické vlakové jednotky typu Desiro jsou v současné době nasazeny například ve Slovinsku, Řecku, Velké Británii nebo Malajsii.
Z pětadvaceti dieselových vlakových jednotek, které si Bulharské státní dráhy u společnosti Siemens objednaly v lednu tohoto roku, jsou první z nich v provozu již od května na trase mezi Sofií a Varnou. Tyto jednotky se vyznačují nízkou poruchovostí a mezi cestujícími získaly velmi příznivý ohlas. „Skutečnost, že se naše vlaky tak dobře osvědčily při běžném provozu, sehrála významnou roli při získání této nové zakázky,“ zdůraznil Friedrich Smaxwil.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news