Google překladač: English Deutsch

V minulém článku  jste si mohli přečíst o tom, jak zajistit bezpečnost zaměstnanců při údržbě strojů v průmyslu pomocí systému chyceného klíče firmy Catell Safety. V následující aplikaci výrobce potravin zvýšil bezpečnost skladu. Firma Greencore instalovala systém SalvoTM zabraňující předčasnému odjezdu kamionů od nakládací rampy.

system 00


V rámci procesu posouzení rizik firma Greencore identifikovala možnost nepovoleného odjezdu od nakládacích ramp. Ve skladech po celém světě totiž stále dochází k mnoha vážným nehodám, kdy řidič kamionu předčasně opustí nakládací prostor, a přitom se v návěsu nebo v horším případě na rozhraní nakládací rampy stále nachází manipulující skladníci. Firma Greencore již dříve používala postupy, které takovým incidentům předcházely. Vyzkoušela i několik potenciálních bezpečnostních systémů pro snížení tohoto rizika než zjistila, že Salvo™ od firmy Castell Safety je tou správnou volbou.

Posunovač nasadí na pohotovostní vzduchové vedení návěsu zámek Salvo™ Susie, který znehybní návěs a uvolní klíč na konci Susie. Tento klíč pak posunovač vloží do jednotky kontrolního panelu SCP+ vedle dveří rampy. Otočením klíče se dveře na rampu otevřou a rozsvítí se zelené světlo uvnitř skladu a červené na dvoře. Zatímco jsou dveře rampy otevřené, klíč zůstává chycený v SCP+ a návěs se nemůže hnout. Po skončení nakládky nebo vykládky se proces provede v opačném pořadí. Nehrozí tak žádné riziko, že by se kamion rozjel dříve, než je práce ukončena a dveře na rampu uzavřeny.

systemotronic


Systém Salvo™ je také uveden jako příklad bezpečnostního systému práce na stránkách Asociace nákladní dopravy - Loading dock safety guide (Bezpečnostní pokyny pro nakládací rampy) vytvořené ve spolupráci s Institucí pro BOZP.
Dave Massey, dopravní manažer firmy Greencore a bývalý řidič kamionu, je ve svém verdiktu jednoznačný: „Co se týče bezpečnosti nákladových ramp, je to ta nejlepší věc, co jsem kdy viděl."
Firmu Castell Safety zastupuje v České a Slovenské republice firma SYSTEMOTRONIC, s.r.o., která již od roku 1991 zajišťuje komplexní služby spojené s bezpečností strojů – posouzení rizik strojních zařízení, projekční činnost, programování a další. Vedle toho nabízí také výrobky firem Pilz, Reer, Jean-Müller, Eaton, Brainboxes a Woertz.

SYSTEMOTRONIC, s.r.o.
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.systemotronic.cz

system loga

 Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news