Google překladač: English Deutsch

Japonská společnost Oriental vyrábí stroj, který přímo na pracovišti přemění vyřazený papír v papír toaletní. Rozstříhá, rozdrtí, promíchá s vodou 40 stránek nepotřebného papíru formátu A4, směs vysuší a vylisuje a za půl hodiny nabídne roličku kvalitního toaletního papíru, informoval britský list The Daily Telegraph.

Výrobní náklady činí v přepočtu necelé dvě koruny, což je šestina ve srovnání s papírem běžně prodávaným v obchodech.

Kvalitou se takto promptně vyrobený toaletní papír podobá nejspíš roličkám z recyklovaného materiálu prodávaných v obchodech za ekvivalent něco víc než tří korun.

Jediný problém je zřejmě vysoká pořizovací cena stroje, protože firma Oriental ho chce prodávat za 100 000 dolarů (1,8 milionu korun). Dostupný bude tedy zřejmě jenom pro velké podniky.

Ačkoli stroj byl předváděn už před šesti týdny na tokijském veletrhu, ví se o něm hlavně díky televiznímu spotu uvedeném minulý týden na internetové stránce Diginfo.tv

James Holland, který vydává webovou stránku o nových přístrojích Electricpig, řekl, že "si umí představit několik lidí, kteří by rádi svou pracovní agendu hodili pod splachovadlo, ale to věc posouvá do jiné roviny". "Ta myšlenka se mi líbí a nadchne i ekologické bojovníky. Ovšem budeme si muset dávat pozor na zbloudilé svorky," upozornil.

Výrobce má ale odpověď i na to: Jakýkoli předmět neslučitelný s výrobou a použitím papíru odstraní od recyklovaného materiálu už sám stroj White Goat.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news