Google překladač: English Deutsch

Japonská společnost Koyo Seiko, významný japonský výrobce automobilových komponentů, který jako první na světě začal vyrábět elektrické posilovače řízení, dnes slavnostně zahájila výrobu v Plzni. Investice do výstavby a vybavení moderního závodu na výrobu elektrických posilovačů řízení přesáhla 630 milionů korun a v nejbližších letech by zde mělo najít práci až 500 lidí.

posilovac.jpg

„Poptávka po systémech řízení s elektrickým posilovačem na evropském trhu neustále roste. Díky novému závodu v České republice bude moci společnost Koyo Seiko upevnit svou pozici ve střední Evropě a zvýšit podíl na celkovém trhu,“ říká Kazuyuki Maehira, prezident společnosti Koyo Steering Systems Czech, a doplňuje: „Maximálního objemu výroby bychom měli dosáhnout okolo roku 2008 a až 60 % produkce budeme exportovat.“

„Od roku 2000 se České republice daří získávat drtivou většinu všech nových japonských investičních projektů, které směřují do střední Evropy. Dnes zde působí celkem 154 japonských společností, které se zavázaly proinvestovat více než 2,5 miliardy dolarů,“ říká Josef Lébl, poradce generálního ředitele CzechInvestu a expert na japonské investice, a doplňuje: „Počet lidí, které u nás japonské firmy zaměstnávají, už brzy překročí 30 tisíc.“

V novém závodu, který nese název Koyo Steering Systems Czech, se pomocí obrábění, soustružení, broušení a tepelných úprav materiálu začínají vyrábět různé díly elektrických posilovačů, např. hliníkové lisované součásti, za studena kované hřídele, elektrické jednotky atd. K hlavním odběratelům Koyo Steering Systems Czech budou patřit firmy TPCA (Česká republika), Toyota Motor Manufacturing (Velká Británie) a Toyota Motor Manufacturing France S.A.S. (Francie).

Posilovač řízení byl vyvinut s cílem usnadnit a zpříjemnit řízení automobilu. Elektrické posilovače jsou lehčí a kompaktnější než tradiční hydraulické posilovače, což vede k menšímu zatížení motoru auta a tedy i nižší spotřebě pohonných hmot.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news