Google překladač: English Deutsch

technikaatrh---novavisio-1Návraty domů bývají po náročných dnech to nejpříjemnější. Těšíte se na relaxaci a přejete si, aby cesta proběhla rychle a hladce. Vjezd do domu by proto měl být co nejjednodušší a nedrásat zbytečně vaše nervy. Vhodně vybraná vjezdová brána vám příjezd domů značně usnadní. Jak vypadají různé typy vjezdových bran a v jakých případech jsou vhodné? Jaké pohony vjezdových bran jsou v dnešní době oblíbené?Jaké typy bran existují?

Při výběru typu vjezdové brány musíte primárně zvážit možnosti vašeho pozemku. Každá brána potřebuje jiný prostor před sebou i za sebou a pořizovací cena různých typů bran se může velmi lišit. Proto ke správné volbě brány přesně pro vás často dojdete až po důkladném zvážení všech možností.
Podívejte se, z čeho můžete vybírat.

Křídlové brány
Přestože jsou křídla klasikou, která ani po letech nevychází z módy a finančně vás příliš nezatíží, jedná se o velmi náročnou variantu z hlediska prostoru a terénu. Pokud se pro křídlovou bránu rozhodnete, počítejte nejen s dostatečným prostorem pro její vyklopení, ale také si být jistí, že je umístěna v rovině. V opačném případě by se vám mohlo stát, že se zastaví a nepohne dál ani o milimetr. Pamatujte také na to, že s tímto typem nelze parkovat hned za bránou.
Vybírat můžete z jednokřídlové či dvoukřídlové varianty, přičemž u dvou křídel si připlatíte. Tuto investici spíše doporučujeme – jednokřídlové brány nejsou dostatečně váhově rozložené, proto dochází k nadměrnému namáhání pantů i automatického pohonu.

technikaatrh---novavisio-2
Křídlová brána v designu NOVA. Zdroj: Novavisio


Pojezdové posuvné brány
Naopak na prostor nejúspornější jsou pojezdové posuvné brány. Ty se otevírají do stran pouze do šíře průjezdu, přičemž brána funguje na kolejnici, která je přikotvena k betonovému základu.
Ačkoliv ve srovnání vychází pořízení pojezdové posuvné brány levněji než samonosné, nesmíte zapomenout připočítat i další nutné výdaje. Připravte se na finančně a stavebně náročnou přípravu betonového základu pro kolejničku a náročnější nutnou pravidelnou údržbu.

technikaatrh---novavisio-3
Pojezdová posuvná brána v designu AERO od české značky NOVAVISIO je velmi moderní a estetické řešení pro vjezd na váš pozemek. Zdroj: Novavisio


Moderní samonosné posuvné brány
Konečně se dostáváme k samonosným posuvným branám, které jsou v současné době nejmodernějším typem, protože šetří místo a můžete velmi snadno parkovat přímo za bránou.
Posuvná brána samonosná je tak vhodná pro pozemky s nedostatkem místa a nerovným terénem.
Oceníte také téměř bezúdržbový systém – samonosné brány se posouvají nad terénem, proto vás nebudou trápit kamínky, sníh, led nebo listy jako u kolejničky.
Nevýhodou můžou být vyšší počáteční náklady, v dlouhodobém měřítku se však jedná o srovnatelné náklady jako u pojezdové posuvné brány. Pokud se pro tento typ rozhodnete, připravte se na vyšší nároky na boční prostor pro odsunutí brány. Ten musí být o třetinu větší než šířka průjezdu.

technikaatrh---novavisio-4Luxusní samonosná posuvná brána v designu TURF od české značky NOVAVISIO. Zdroj: Novavisio

Hliníkové vjezdové brány
Pokud bychom se zaměřili na materiál vaší nové vjezdové brány, pak doporučujeme hliník, který je ošetřen kvalitní práškovou barvou.
Hliníkové ploty a brány jsou totiž zcela bezúdržbové a budou vypadat stále skvěle. Takové brány a ploty vyrábí například česká značka NOVAVISIO. Jejich nabídka vám umožní mít bránu a plot ve stejném designu tak, aby exteriér vašeho domu vypadal esteticky a vše bylo hezky sladěné.

Výběr pohonu je zásadní
Na doby, kdy jste při každém parkování vystupovali z auta, raději zapomeňte. Dnešní automatizovaná doba má mnoho výhod a jednou z nich je i otevírání vjezdové brány zmáčknutím jediného tlačítka. Každý pohon však funguje jinak.
Tak jako existují různé typy brán, existují i různé typy pohonů. Základní výběr z pohonů křídlových bran a pohonů posuvných bran by vás zaskočit neměl. Logicky je hlavní rozdíl v tom, kde budete pohon umísťovat a jaké je stáří vaší brány.
Mnohem zásadnější je kvalita a záruční a pozáruční servis, určitě se neorientujte pouze podle ceny. Vždy vybírejte pohony od autorizovaných prodejců.

Pohony pro brány od Somfy
Skvělou pozici na trhu si již po 45 let drží francouzská společnost Somfy zaměřená právě na řízení a pohony pro stínící a vratovou techniku.
Pokud hledáte kvalitní pohon do maximální hmotnosti brány 500 kg a maximální velikosti brány 8 m, s pohonem Somfy Elixo 500 3S RTS určitě nešlápnete vedle.
Společnost Somfy vyrábí nejen kvalitní pohony pro stínící a vratovou techniku, ale vyvinula i kvalitní a komplexní zařízení inteligentní domácnosti. Pomocí inteligentní domácnosti od Somfy můžete ovládat topení, osvětlení, vrata, stínění a další zařízení v domácnosti pomocí mobilu či počítače.

technikaatrh---novavisio-5
Ovládejte topení, osvětlení, vrata, stínění ... prostě všechna zařízení v domácnosti pomocí mobilu či počítače. A to třeba i z opačného konce světa. Zdroj: Sun System


Funkce pohonu k nezaplacení
Pohon brány však dokáže mnohem více než jen její prosté otevření. Užitečné funkce dokáží ochránit vrata i vás samotné. Pokud zvolíte model s automatickou detekcí, vrata nedovolí náraz do jakékoliv nečekané překážky, takže se nemusíte bát, že byste si je snadno zničili. Jejich zabezpečení je tak rozsáhlé, že na pokusy o jejich násilné otevření může každý zloděj rovnou zapomenout.
Některá vrata naprogramujete také velmi snadno na různé další funkce, jako je jejich částečné otevření nebo automatické zavírání.
Většina brán je také zabezpečená proti výpadkům elektřiny pomocí baterie, takže se nemusíte obávat, že byste se domů nedostali. Ostatně například již zmiňovaný model Somfy Elixo 500 3S RTS je kompatibilní se solární sadou, pomocí které můžete vyřešit i místa, která jsou zcela bez přívodu elektrické energie.

Chytrý telefon jako ovladač
Součástí klasických komponentů pro vjezdové brány s pohonem jsou i dálkové ovladače, kterými snadno bránu otevřete. Není divu, že v 21. století se dá většina moderních vjezdových bran ovládat i chytrým telefonem. Jestliže tedy máte rádi pokrokové vychytávky, nainstalujte si aplikaci pro operační systémy iOS nebo Android a ovládejte vrata z domova i mimo něj.

Public relations
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce