Google překladač: English Deutsch
11.10.2005 - 29.1.2006

Výstavu připravilo Technické muzeum v Brně s odbornou garancí katedry obecné fyziky Přírodovědecké fakulty a katedry fyziky Pedagogické fakulty MU v Brně. Pokouší se ukázat fyziku v atraktivním kabátě. Obsahuje řadu interaktivních exponátů. Platí stará zásada - je lépe jednou vyzkoušet než tisíckrát o tom slyšet. Chceme návštěvníka vést po cestách poznání a ukázat mu zásady vědecké metody - pozorování, hypotéza, předpověď, experiment. Na výstavě najdete aplikace, které vycházejí z Einsteinova odkazu a staly se součástí každodenního života. Málokdo si uvědomuje, že například v pozadí každého automatického otevření dveří stojí poznatky publikované v jednom z famózních článků "zázračného roku" 1905. Navíc se na výstavě lze dozvědět všechna fakta o osobnosti Alberta Einsteina, a to nejen o jeho vědeckém díle.

einstein_1.jpg

Rok 2005 byl Valným shromážděním OSN vyhlášen Světovým rokem fyziky. Právě před sto lety byly publikovány čtyři články, které stály u zrodu speciální teorie relativity a kvantové fyziky. Autor těchto textů Albert Einstein vstoupil do všeobecného povědomí nejen jako geniální fyzik, ale i jako pacifista, výstřední podivín a houslista. Osobnost tohoto člověka a jeho vědecké dílo je vhodné připomínat nejen v roce fyziky.

Zveme Vás tedy co nejsrdečněji k prohlídce výstavy, kterou je možné si zopakovat i virtuálně - pomocí CD, které obsahuje texty, fotografie, videa a popisy jednotlivých exponátů, které se na výstavě objeví.
http://www.technicalmuseum.cz/

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..