Google překladač: English Deutsch

izolace.jpgIzolační systém POLYDEK se uplatňuje v klasických skladbách jednoplášťových plochých střech jako termoizolant a současně 1. vrstva hydroizolačního souvrství. Dílce se s podkladem spojují lepením nebo kotvením, případně oběma způsoby zároveň. Podrobnosti stanoví realizační pokyny. Přesah krycího asfaltového pásu dílce se s krycím asfaltovým pásem sousedního dílce spojuje protavením speciální hubicí plynového hořáku. Krycí asfaltový pás se obvykle natavuje.

Při použití izolačního systému POLYDEK dochází k velkým časovým úsporám. Je to dáno vypouštěním jednoho i více technologických kroků - odpadá natavení hydroizolace na upravený povrch tepelné izolace. Značný význam má i odstranění technologické přestávky, která vzniká při použití asfaltových nátěrů při úpravě povrchu běžně používaných desek z minerálních vláken. Dochází k významnému zkrácení prodlevy mezi položením termoizolace a jejím zabezpečení první hydroizolační vrstvou. To spolu s nízkou nasákavostí polystyrenu umožňuje provádět izolační souvrství i za méně příznivých povětrnostních podmínek. Nezanedbatelné nejsou ani finanční úspory dané jedna relativně nízkou cenou polystyrenu jako termoizolantu a úsporou prací při realizaci.
K ještě větším úsporám dochází při použití spádových dílců POLYDEK, neboť zcela odpadají práce na spádové vrstvě. Velkým přínosem spádových dílců je i velmi nízká celková hmotnost stavby, zvláště tam, kde to je potřebné vzhledem ke snížené únosnosti nosné konstrukce.

Charakteristika
Izolační systém tvořený kombinací stabilizovaného samozhášivého polystyrenu a kvalitního asfaltového pásu v několika variantách. Systém je určen pro současné provedení termoizolační a hydroizolační vrstvy ve všech klasických izolačních skladbách.

Asfaltové pásy
Izolační systém POLYDEK se standardně vyrábí se třemi druhy asfaltových pásů:
V 60 S 35 - s asfaltovým pásem z oxidovaného asfaltu s vložkou ze skleněné rohože (typ BITAGIT)
G 200 S 40 - s asfaltovým pásem z oxidovaného asfaltu s vložkou ze skleněnou tkaninou, která dodává pásu vynikající pevnost (typ SKLOBIT)
TOP - s asfaltovým pásem z asfaltu modifikovaného SBS kaučuky a vložkou ze skleněné rohože vyztužené polyesterovou mřížkou. Kombinace těchto materiálů dodává pásu nejen vynikající pevnost, ale i vynikající elasticitu a odolnost i při vysokých teplotách.

Termoizolační vlastnosti a nízká nasákavost
Příznivé termoizolační parametry jsou dány vlastnostmi kvalitního pěnového polystyrénu, který patří k nejlepším tepelným izolantům. Polystyrén, který se používá k výrobě izolačních dílců, má omezenou nasákavost.

Malá hmotnost
Příznivě malá objemová hmotnost termoizolačního materiálu spolu s optimální skladbou hydroizolačního souvrství vedou k celkově malé hmotnosti izolačního souvrství.
www.polydek.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..