Google překladač: English Deutsch

21. 3. 2019 proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže IT projekt roku 2018, kterou vyhlašuje organizace CACIO (Česká asociace informačních ředitelů). Vítězem se stal projekt FIOT Chytrá údržba od firmy FOXON, který běží v několika provozech mladoboleslavské ŠKODA AUTO a.s.

foxon1


Projekt FIOT vychází z konceptu Industry 4.0 a zahrnuje automatizovaný sběr dat z řídicích systémů a jejich vizualizaci. Kromě klasických zobrazení využívá systém FIOT i rozšířenou realitu, 3D modely a digitální dvojčata, digitální dokumentaci i intuitivní dashboardy. Protože je tohle všechno dostupné i v mobilní aplikaci, do které mají přístup ze svých počítačů a tabletů pracovníci elektroúdržeb, programátoři, ale i management společnosti.
Dodavatelem projektu je liberecká firma FOXON, která do systémů condition monitoringu a chytré údržby investuje čím dál víc sil. A využívá v nich víc než jen hardware a software produkty zahraničních dodavatelů. Vývojáři z FOXONu staví způsob sběru a zobrazování dat přímo na míru danému provozu, přizpůsobují ho požadavkům těch, kteří s ním mají pracovat, staví 3D modely a mobilní aplikace s rozšířenou realitou.
„Před třemi lety byl FIOT (FOXON Internet of Things, pozn. red.) velká vize a touha dostat IoT do běžné praxe ve výrobě a údržbě. Dnes, i díky tak silnému partnerovi, jako je ŠKODA AUTO, je to fungující systém, který zvyšuje efektivitu i pohodlí přímo v provozu," říká majitel firmy FOXON Jaromír Peterka a dodává: „Ocenění IT projekt roku 2018 si velmi vážíme. Je to signál, že jdeme správným směrem a že to, co děláme ve ŠKODA AUTO i dalších firmách, má opravdu smysl. Největší ocenění je pro nás ale to, že lidi z údržeb přijali systém FIOT za svůj a denně ho používají ke své práci."

Přečtete si o projektu víc na blogu firmy FOXON
Ve finále soutěže IT projekt roku 2018 bojoval FOXON o body např. s mobilními aplikacemi Lítačka, Můj Glóbus nebo třeba Servis Deskem ve Finanční správě.
Soutěž IT projekt roku vyhlašuje společnosti CACIO, letos šlo už o 16. ročník.
CACIO je Česká asociace informačních ředitelů, organizace sdružující špičkové IT manažery. Jejím cílem je zvyšovat přínosy IT v různých oborech podnikání a šířit po vědomí o nejnovějších možnostech IT pro české firmy.

www.foxon.cz

foxon2Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..