Google překladač: English Deutsch

festo_1.JPGNa současnou zvyšující se poptávku po vyškolených kvalifikovaných pracovnících schopných navrhovat, vyrábět, seřizovat a obsluhovat nové technologie výroby reaguje společný projekt firmy FESTO a Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Kutné Hoře (VOŠ, SPŠ, JŠ). Výsledkem tohoto projektu je nové Školicí centrum FESTO, vybudované v nevyužívané dílně kutnohorské „průmyslovky“.

Laboratoř je určena pro výuku automatizace, především pneumatiky, elektropneumatiky, programovatelných automatů a elektrických servopohonů, měření a analýzu fyzikálních veličin v průmyslové praxi. Od roku 2006 bude laboratoř sloužit také podnikům pro školení pracovníků z údržby, seřizovačů, mistrů atd. Semináře jsou rovněž určeny pro učitele odborných předmětů z oboru automatizace. Díky příznivým zaváděcím cenám si budou moci Vaši kolegové z provozu a škol rychle zvýšit potřebnou kvalifikaci. Připojí se tak k výuce studentů na střední škole v oboru automatizace a na vyšší odborné škole v předmětu automatizované výrobní systémy.
Firma Festo poskytla moderní technické vybavení a didaktické pomůcky, učební texty a technickou dokumentaci. Výuku budou zajišťovat zkušení lektoři Ing. Josef Liška a Ing. Pavel Stejskal. Tito lektoři mají bohaté zkušenosti s výukou dané problematiky a jsou schopni fundovaně reagovat i na dotazy z praxe. Frekventanti kurzů si zde navrhnou vlastní automatizovaný systém, který si nejprve vyzkouší zapojit v příslušném programu na počítači a po ověření jeho funkčnosti ho mohou realizovat prakticky ze širokého spektra stavebních komponent.
Kutnohorská „průmyslovka“ se tak stala pilotním projektem firmy Festo v oblasti vzdělávání.. Její investice se jí mnohonásobně vrátí a škola tím získala moderní didaktické pomůcky, což ji umožní zkvalitnit a zatraktivnit výuku odborných předmětů a otevřít dveře i odborné veřejnosti.
www.festo.cz, www.vos-kh.cz

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..