Google překladač: English Deutsch

Největší nizozemský operátor KPN se sídlem v Haagu spustil v květnu svou TV službu na bázi IP Mine, kterou poskytuje na domácích televizních přijímačích prostřednictvím širokopásmového připojení a set-top boxu. Nabízí tak řadu nových příležitostí pro interaktivní používání televize. Společnost Siemens dodala technologii a integrovala řešení do sítě operátora. Sledování televize na obrazovce prostřednictvím internetového protokolu – ve zkratce „IPTV” – umožňuje divákům vstoupit do zcela nového světa mediálního využití. Zákazníci KPN si například mohou vyvolat programy tří

KPN20Telecom.gif

veřejnoprávních nizozemských stanic až deset dní poté, co byly odvysílány. Mohou také nahrát až 100 hodin pořadů prostřednictvím rekordéru na síti a v elektronickém průvodci si mohou zvolit z vysílání 65 televizních a 60 radiových stanic. Na vyžádání je k dispozici také široká nabídka celovečerních filmů. Technologií, na které tento IPTV balíček funguje, je Surpass Home Entertainment společnosti Siemens.

„Mine nabízí zcela nový způsob sledování televize,“ řekl Ludolf Rasterhoff, ředitel pro TV a média společnosti KPN. „Umožňuje našim zákazníkům toto médium používat interaktivně.“

KPN také plánuje do své IPTV služby zahrnout speciální interaktivní pořady. Tři největší fotbalové kluby v zemi – Ajax, Feyenoord a PSV – například nabídnou svůj vlastní televizní kanál.

Siemens společnosti KPN poskytl komplexní IPTV řešení na klíč, včetně systémů správy všech aplikací, správy digitálních práv a jednotnou správu uživatelů. Middleware zprostředkovávající komunikaci mezi sítí a set-top boxem je produktem společnosti Myrio, vedoucího specialisty na middleware, dceřiné společnosti Siemens, která byla v roce 2005 zakoupena pro doplnění vlastního IPTV řešení společnosti Siemens.

Siemens, divize Komunikace, je jedním z největších světových dodavatelů v oblasti telekomunikací, který svým zákazníkům poskytuje kompletní portfolio inovativních řešení pro hlasovou a datovou komunikaci, zahrnující jak zařízení pro koncové uživatele, tak komplexní síťové infrastruktury pro podniky a služby pro bezdrátové, pevné a podnikové sítě. Jedná se o největší divizi v rámci koncernu Siemens, která působí ve více než 160 zemích světa. V obchodním roce 2005 (skončil 30. září) měla tato divize se 54.500 zaměstnanci obrat přesahující 13 miliard EUR.
Další informace o divizi Komunikace najdete na http://www.siemens.cz/com

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news