Google překladač: English Deutsch

Právě při nízkých teplotách Vás může slabá baterie snadno zaskočit: auto nenastartuje. Divize Interiér, patřící do německého koncernu Continental, vyvinula nový inteligentní senzor pro baterie (IBS), který bude sériově vyrábět od tohoto roku. Varuje včas před slabou baterií tak, že v krátkých intervalech měří proud, napětí a teplotu baterie a tak monitoruje její nabití.

Navíc pomáhá tento senzor při úspoře pohonných hmot. Pokud je baterie při silném zatížení motoru dostatečně nabita, přeruší elektronika transport energie od generátoru k baterii. Následkem je snížená spotřeba paliva. Motor vozidla musí pro provoz alternátoru vynaložit menší sílu. To snižuje při stejném stylu jízdy emise CO2. V kombinaci s tak zvaným DC/DC konvertorem (měničem napětí v palubní síti vozidla) umožňuje IBS také používání automatiky stop-start, šetřící pohonné hmoty.

IBS je modulem „managementu baterie a energie“ Continentalu, který bude optimalizovat energetické hospodářství v budoucích vozidlech. Přitom si různé spotřebiče vyměňují navzájem energii. Na příklad dokáže elektronika pro komfort, jako je vyhřívání sedaček, v případě potřeby krátkodobě poskytnout svůj příkon elektronice pro bezpečnost.

Zpracoval: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news