Google překladač: English Deutsch

Společnost Intel zveřejnila informace o novém designu přenosného školního počítače Classmate PC. Ten rozšíří stávající řadu Intel Learning Series. Novinka kombinuje estetickou stránku věci, vyšší odolnost, lepší schopnost elektronického čtení, vyšší výkon a lepší energetickou účinnost. Nový model doplní stávající výklopné Classmate PC. Výrobci počítačů na základě tohoto designu začnou s výrobou konkrétních modelů, které budou představeny v průběhu letošního roku.

 

Flexibilní design nového Classmate PC dětem více vyhovuje

 • Počítače Classmate PC, postavené na procesorech Intel, nabízejí uživatelům vynikající výkon pro podporu nejrůznějších vzdělávacích aplikací a aktivit.
 • Počítače jsou osazeny procesorem Intel Atom, který byl vytvořen se zaměřením na nízkou spotřebu energie a navržen speciálně pro nová mobilní internetová zařízení včetně jednoduchých a cenově dostupných netbooků.
 • Rozšířená paměť a větší úložný prostor umožňují spouštět aplikace, které studentům pomohou dosáhnout vynikajících výsledků a osvojit si schopnosti a zkušenosti, jež využijí v budoucnosti.
 • Integrované bezdrátové připojení s Wi-Fi a možnost volby mezi sítěmi 3G, GPS a WiMAX poskytují snadné síťové propojení a připojení k internetu.
 • Díky baterii s výdrží až 8,5* hodiny provozu si žáci a jejich učitelé nemusí dělat starosti se zásuvkami. [* s dokoupitelnou baterií]
 • 10,1palcový LCD monitor s rozlišením 1024x600 bodů
 • Integrovaná otočná kamera pro přirozené a intuitivní fotografování.
 • Integrovaný reproduktor a mikrofon, díky čemuž mohou studenti pracovat s multimédii.

Modely Classmate PC postavené na procesorech Intel mají ergonomický design, velice snadno se přenášejí a jsou vybaveny funkcemi pro odvod tepla. Snadné uchopení zajišťuje pogumovaný povrch a pohodlné držadlo. Díky tomu lze počítač uchopit i držet z různých úhlů. Odolná, lehká a kompaktní konstrukce se výborně osvědčuje v každodenním provozu, je přizpůsobena velikosti dětských rukou, malých školních lavic a nejrůznějším školním aplikacím.

 

 • Vyšší odolnost, test na pád z výšky lavice
 • Ochrana pevného disku
 • Vodotěsná klávesnice, touchpad i displej
 • Odolnost proti nárazům a poškrábání
 • Možnost dokoupení antibakteriální klávesnice

Komplexní průzkum a pozorování přímo v praxi potvrzují výhody „mikromobility“ nabízené Classmate PC. Nové modely Classmate PC lze prakticky okamžitě přeměnit z formátu notebooku na tablet, což zvyšuje flexibilitu použití při jednotlivých aktivitách a na různých místech. Etnografičtí badatelé společnosti Intel tuto vlastnost nazývají „mikromobilitou“. Orientaci displeje automaticky mění digitální akcelerometr. Nový design Classmate PC nabídne přirozené, snadné a zábavné čtení, psaní i kreslení. Počítač obsahuje rozhraní pro aplikaci eReader, optimalizované pro dotykový displej. V textu se lze pohybovat buď dotykem displeje, anebo prostřednictvím speciálních tlačítek umístěných po straně počítače.

 • Podpora nejrozšířenějších formátů, jako jsou pdf a ePub
 • Lepší psaní rychlých poznámek díky speciální aplikaci pro anotace
 • Rozpoznání ručně psaného textu a integrovaný zápisník studentům umožní vkládat poznámky psané rukou.
 • Rozpoznání psaného textu je k dispozici v několika lokalizovaných verzích.
 • Dostatečná izolace proti přehřátí povrchu zajišťuje pohodlí při použití ve formátu tabletu.
 • V režimu tabletu se aktivuje funkce „opřená dlaň“, která ignoruje dotyky dlaně na displeji a umožňuje intuitivně psát a kreslit.
 • Ergonomické elektronické pero je dostatečně široké, takže se pohodlně drží a k počítači ho lze připevnit poutkem.

Nový design Classmate PC podporuje spolupráci mezi studenty ve třídě. V režimu notebooku lze displej pohodlně natáčet o 180 °, takže studenti se mohou podělit o informace se svými kolegy. V režimu tabletu je možné počítač pohodlně přenášet po třídě i venku a předávat si ho v rámci skupinových projektů. Díky integrovanému otočnému fotoaparátu se studenti mohou fotografovat nebo filmovat při práci u stolu i venku. Duální výstup pro sluchátka nabízí připojení až dvou studentů. Digitální mikrofon umožňuje pohodlný audio vstup a telefonování po internetu. Software Instant Collaborator umožňuje snadné sdílení souborů i obsahu na displeji.

Společnost Intel spolupracuje s řadou výrobců na vývoji vzdělávacích technologií, jež podporují a optimalizují notebooky Classmate PC postavené na procesorech Intel
· Intel spolupracuje s výrobci hardwaru, softwaru i periferních zařízení na urychlení inovací a dosažení optimální kompatibility ještě ve fázi vývoje. Aplikace pro Classmate PC vyvíjí přes 300 výrobců včetně výrobců hardwaru, operačních systémů, softwaru a firemních řešení. Řada Intel Learning Series, nyní dostupná v 60 zemích světa, nabízí marketingové nástroje, školení, on-line programy a fóra pro výrobce. Ti jich mohou využívat k vyhledávání zdrojů a příležitostí ke spolupráci.

Další informace o počítači Classmate PC jsou k dispozici zde a zde.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news