Google překladač: English Deutsch

Plynovod o délce 700 km a průměru 42" (cca 106 cm) určený pro transport zemního plynu z Indonésie do Thajska. Na třech lodích spojuje jednotlivé části potrubí v délce 24 m vždy jeden svar. Pro tento účel přešel integrátor systému CRC Evans na nejmodernější techniku společnosti Fronius. Poprvé společnost kompletně vybavila šest pracovních stanic projektu Offshore digitální svařovací technologií. Zadavatele Hyundai Heavy Industries překvapila především kvalita a produktivita.

froniuss.jpg

Kvalita hraje při stavbách ropovodu a plynovodu význačnou roli. Dodatečné práce jsou totiž časově náročné a drahé. Při pokládání potrubí projektu Offshore představovaly výrobní náklady zhruba 300 000 dolaru za den. K požadované vysoké produktivitě při projektu PTT 3rd Transmission Offshore výrazně přispělo i 36 svařovacích zdrojů TransPuls Synergic 3200 Pipe. Tyto přístroje vytváří svary velice dobré kvality s chybovostí pouhých 1,5 % (u srovnatelných projektu bývá běžná chybovost 5 %).
Společnost CRC si pro tento projekt objednala vždy pro dvě pracovní stanice na třech lodích výlučně digitální svařovací technologie společnosti Fronius. Vněší průměr 24 m dlouhých kusů potrubí z vysoce pevné oceli X70 byl 42" (cca 106 cm) při tloušťce stěny 23,85 mm. První stanice svařuje se čtyřmi zdroji TransPuls Synergic 3200 Pipe v první fázi kořenový svar a Hot Pass a následně obe první krycí vrstvy. K bezvadnému vytvoření kořenového svaru u první svařovací vrstvy přispívá měděná lázeň. Současně svařuje 8 systémů na druhé pracovní stanici ve dvou fázích plnicí vrstvy 3 až 6. Čtyři horáky na první pracovní stanici jsou seřazeny v páru za sebou (tzv. Dual Single). Svařují vždy od vrcholu potrubí 180° oblouk, tzn. z pozice PA vlevo a vpravo do pozice PE. Na druhé stanici jsou horáky 8 svarovacích systému seřazeny taktéž systémem "Dual Single", zde však namísto půloblouku svařují čtvrt oblouk. Společnost Fronius na základě zkušeností se svařováním úzkých potrubních spár optimalizovala své svařovací programy. To platí i pro synchronizaci vždy dvou svařovacích oblouku pracujících v jedné tavné lázni.

Společnosti CRC Evans a Fronius spojuje v uplynulých dvou letech intenzivní spolupráce, během které přizpůsobila společnost Fronius všechny systémové komponenty specifickým požadavkům odvětví výstavby ropovodu a plynovodu. Rakouský výrobce svařovacích systémů prodal společnosti CRC jen v roce 2005 kolem 100 svařovacích systému určených ke svařování potrubí. Podle vlastních údajů je společnost činná ve více než 100 zemích celosvětově největším integrátorem systému pro výstavbu ropovodu a plynovodu.
http://www.fronius.com

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..