Google překladač: English Deutsch
s kamerovou kontrolou kvality

Tiskárny inkjet jsou velmi dobře známé systémy na potisk výrobků jak v potravinářském odvětví, tak i v automobilovém průmyslu. V dnešní době se klade důraz na kvalitní výrobu, kdy se posuzuje a sleduje tištěný údaj z inkjet tiskáren. Běžný kamerový systém zabezpečí kontrolu tisknutých údajů, ale jeho nastavení vyžaduje často složité úkony. Německá společnost Paul Leibinger jednoduše spojila inkjet a kameru do jednoho celku a složitost nastavení se tak zjednodušila na minimum.

Optická kontrola kvality a sledování produkce kamerovým systémem je zabezpečena několika světovými výrobci kamer. Zatím co každý výrobce kamerových systémů pouze sledoval svoji oblast trhu, německá společnost Paul Leibinger spojila dvě odvětví do jediného systému - tisk a kontrola. Kamera JET Visio je připojená systémem „Plug and play” do inkjet tiskárny. Velkou výhodou je nastavení kamerového systému, kdy se údaje o tisku přenáší automaticky z tiskárny do kamery a ta vyhodnocuje skutečně tisknutý údaj, který se může měnit v průběhu tisku.

Pokud se tisknou data z databáze například pro soutěže, výherní kódy nebo adresy na obálky, kamera spolupracuje s tiskárnou a kontroluje jak text, tak i obsah textu porovnáním s databází.

Častá je produkce a tisk velmi proměnných údajů (jako je nejčastěji počítadlo), i zde kamera zabezpečí kontrolu posloupnosti počítadla a také i čitelnost textu. Dokáže rozpoznávat data v 2D kódu a to i proměnné údaje dle standardu ECC200, nebo podsystému Pharma Datamatrix, kdy může hodnotit a porovnávat data z Datamatrix kódu obsahující datum, směnu, počítadlo atd. Propojením tiskárny s kamerou je zabezpečeno, že údaj o obsahu kódu je přenesen do kamery a ta přečte kód a vyhodnotí jeho obsah. Inteligentní systém kontroly je doplněn o snadnost obsluhy a nastavení. Tento systém vytvořený speciálně pro kontrolu potisku z inkjet tiskárny zbytečně nekomplikuje nastavení. Při instalaci kamery dochází k eliminaci chybovosti a zvýšení kvality produkce na 100 %.

Hlavní výhodou je nastavení kamerového systému, kdy se údaje o tisku přenáší automaticky z tiskárny do kamery a ta vyhodnocuje skutečně tisknutý údaj, který se může měnit v průběhu tisku. Pokud se tisknou data z databáze – například pro soutěže, výherní kódy nebo adresy na obálky – kamera spolupracuje s tiskárnou a tak kontroluje jak text, tak i obsah textu porovnáním s databází.

www.lt.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news