Google překladač: English Deutsch
Školení řidičů je nutnost, která se vyplatí!

Čeští dopravci a zejména řidiči nákladních automobilů by se měli více zaměřovat na školení řidičů. Jen tak lze docílit větší bezpečnosti v silniční dopravě a zároveň dosáhnout nižších nákladů na provoz vozidel. Všem českým řidičům a dopravcům to doporučuje Josef Dvořák, majitel firmy INEX SPEDITION, který si u švédské automobilky Scania nechal vyškolit už více než 20 svých řidičů. A investice do tohoto školení se Dvořákově firmě velmi vyplatila.
Dobře školení řidiči znamenají nižší náklady na palivo, nižší náklady na opravy a údržbu, vyšší bezpečnost na silnicích a menší dopad na životní prostředí.

YETD-2007.jpg

Společnost Scania nabízí aktivní školení řidičů ve více než 30 zemích. V roce 2006 se tohoto školení zúčastnilo více než 7000 řidičů nákladních vozidel a autobusů z celé Evropy, v Česku to bylo 220 řidičů.
„Efekt těchto školení se prokázal velice rychle,“ potvrzuje Josef Dvořák a dodává konkrétní čísla: „Průměrná spotřeba u proškolených řidičů se snížila téměř o 2 litry na 100 km. Dobře vyškolený řidič tak naší firmě ušetří několik desítek tisíc korun ročně,“ dodává Dvořák.
Školený Roman Ryšavý zabodoval!*
Že se školení řidičů vyplatí potvrzuje i Roman Ryšavý z INEX SPEDITION. Letos v červnu vyhrál české kolo celoevropské soutěž Mladý evropský řidič kamionu 2007, kterou organizuje Scania pro profesionální řidiče kamionu ve věku do 35 let.
Roman Ryšavý velmi těsně porazil svého kolegu Martina Antoše. Oba řidiči excelovali zejména v jízdě hospodárnosti. „Myslím, že tato soutěžní disciplína rozhodla celou soutěž, protože Roman i Martin porazili ostatní v jízdě hospodárnosti rozdílem třídy,“ chválí Josef Dvořák své řidiče, které přijel osobně povzbudit na finále soutěže. „Samozřejmě mám z umístění Romana i Martina velkou radost, protože mi to už poněkolikáté potvrdilo, že investice do našich řidičů je věc, která se vyplatí,“ dodává Dvořák.
Roman Ryšavý bude Českou republiku reprezentovat na celoevropském finále soutěže YETD 2007 ve Švédsku. Nemusí se ale bát, že by cestoval na sever Evropy sám. Josef Dvořák se rozhodl, že do Švédska spolu s Romanem Ryšavým pojede tým kolegů z jeho firmy INEX SPEDITION. „Všichni, kdo budou Romana doprovázet na evropské finále, uvidí, jak dobře musí být špičkový řidič vyškolený. Nejedná se jenom o snížení spotřeby nebo snížení nákladů na opravu, ale jde o celkovou bezpečnost silničního provozu,“ doplňuje Dvořák a na závěr dodává: „Ve školení se Scanií budeme dál pokračovat, letos jím projde 10 řidičů.“

Cílem je proškolit 700 řidičů ročně
Společnost Scania v České republice nabízí školení řidičům více jak 10 let. „V loňském roce naše školení absolvovalo přibližně 220 řidičů a letos toto číslo vzroste o další stovku řidičů,“ říká Irenej Štalmach, šéfinstruktor programu Scania Optimum Jízda. „Do budoucna počítáme se 700 vyškolenými řidiči ročně,“ doplňuje Štalmach.
Školení řidičů je otevřeno pro každého řidiče kamionu. "Pokud se chce někdo zlepšit ve využití potenciálu vozidla tak, aby mu citelně klesla spotřeba, je vřele vítán. Já slibuji, že se mu to podaří. Úspěch je ale podmíněn tím, že řidič musí sám OPRAVDU CHTÍT! Pokud k nám firma pošle řidiče bez motivace, kterého to nezajímá, je to pro všechny zúčastněné ztráta času a druhý Roman Ryšavý z něj nebude," upozorňuje Štalmach.

Nezbývá než doufat, že řidičů, kteří budou mít osobní a opravdový zájem o toto školení, bude neustále přibývat. Jen tak se totiž dá zvýšit bezpečnost silničního provozu a tím i zlepšit celková situace na českých silnicích.
www.yetd.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news