Google překladač: English Deutsch

IBM otevřela v České republice elektronický obchod SmartCloud. Ten funguje jako vstupní brána do veřejného cloudu IBM, která poskytuje infrastrukturu-jako-službu a platformu-jako-službu (IaaS a PaaS). Stránka zajišťuje přístup k virtuálním serverům a infrastrukturním aplikacím IBM, jako je například aplikační server, databáze nebo portál, a tím umožňuje firmám snížit náklady a zároveň zvýšit flexibilitu IT procesů.

Bez názvu 1 kopie

IBM SmartCloud zpřístupňuje služby poskytované veřejným cloudem IBM. Jedná se o „informační samoobsluhu", která po předchozí registraci umožňuje přístup k virtuálním serverům pracujícím s různými operačními systémy a volitelnou instalaci obslužného softwaru, programátorských nástrojů a škálovatelné velkokapacitní paměti. Virtuální servery jsou určeny výhradně pro daného zákazníka, který má možnost si je dále přizpůsobit. Zpoplatněna je pouze doba, během níž jsou virtuální servery a další zdroje dostupné uživateli. Minimální zpoplatněná doba je jedna hodina.
„IBM SmartCloud nabízí firmám možnost lépe reagovat na obchodní potřeby tím, že umožňuje snadný přístup k aplikacím nebo k výpočetním kapacitám podle potřeby. Toto řešení je určeno zejména malým a středním podnikům, pro které je flexibilita důležitým aspektem přispívajícím ke zvyšování jejich konkurenceschopnosti," říká Petr Leština, specialista na Cloud Computing z IBM Česká republika.
Úspory, které nabízí IBM SmartCloud, vyplývají z možnosti bezprostředně přizpůsobit dostupné zdroje a výpočetní kapacity běžným potřebám. V případě nutnosti, například během testování náročnější aplikace, je možné operativně přikoupit dodatečnou výpočetní kapacitu a software. Využívání virtuálních zdrojů v cloudu snižuje také provozní náklady podniku, kterému prakticky odpadá potřeba vlastnit, aktualizovat a udržovat hardwarové prostředky a softwarové licence. Kalkulačka dostupná na internetové stránce IBM umožňuje předem odhadnout náklady na pořízení virtualizované infrastruktury ve SmartCloudu a porovnat je s cenou fyzické infrastruktury.
Ke standardním šablonám operačních systémů (kopiím serverů, které jsou připraveny k užívání), na jejichž základě jsou vytvářeny nové virtuální servery pro klienty, je možné instalovat doplňkové aplikace a vlastní nástroje nebo nástroje poskytované společností IBM. Jsou zde dostupné šablony operačních systémů jako je Linux (Red Hat nebo Novell SUSE) a Microsoft Windows Server v několika verzích. Nabídka softwarových balíčků zahrnuje produkty IBM (mimo jiné Cognos, Lotus, InfoSphere, DB2, Tivoli a WebSphere) a vybrané produkty dalších dodavatelů. Prostředí IBM SmartCloudu umožňuje nahrát do cloudu i vlastní operační systémy včetně licencí. Zákazník má do příslušného operačního systému plný administrátorský přístup jakoby se jednalo o jeho vlastní server.
IBM SmartCloud je zcela bezpečné řešení, protože v rámci procesu registrace dochází k ověření uživatelů. Servis mohou využívat pouze firmy a administrátoři pečují o to, aby se na serverech nevyskytoval nežádoucí obsah. Dále byla implementována i řešení pro ověřování a řádnou verifikaci přístupu uživatelů, pro ochranu před ztrátou a poškozením dat během jejich transferu a uchovávání, předcházení útokům, poškození nebo zneužití. Fyzická infrastruktura je soustředěna do několika datových center vlastněných IBM, které jsou umístěny na všech kontinentech. Uživatel má možnost zvolit si své datové centrum, které hodlá využívat. Pro klienty v ČR je nejbližším datovým centrem IBM datové centrum v německém Ehningenu nedaleko od Stuttgartu.
Do obchodu IBM SmartCloud můžete vstoupit zde.

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..