Google překladač: English Deutsch
v prototypu vysokozdvižného vozíku

Při příležitosti letošního CeMATu se dočkal evropské premiéry funkční koncept vysokozdvižného vozíku Toyota s hybridním pohonem, vyvinutý v Japonsku společností TICO. Těží z průkopnické technologie hybridního pohonu Toyota, použitého prvně v osobním vozidle Toyota Prius (viz aktualita T+T  "Toyota Prius" z roku 2006). Model Prius je nejúspěšnějším hybridním automobilem, který kdy byl vyvinut, s celkovým počtem více než jeden milion prodaných vozů. Zájem o něj akceleruje i nyní, zejména v Americe, díky rostoucím cenám pohonných hmot.

Koncept vozíku kombinuje spalovací motor, elektrický generátor a baterii v konstrukci, která umožňuje motoru pracovat s optimální účinností z pohledu spotřeby paliva a produkce emisí. Vysokozdvižný vozík automaticky přepíná mezi bateriovým a motorovým režimem a současně během provozu dobíjí baterii.

Vysoké náklady na výrobu vozíků, vybavených touto jedinečnou technologií, zatím neumožňují jejich uvedení na trh. Doufejme, že cesta z veletržních expozic ke koncovým uživatelům nebude dlouhá.

Od 1. dubna 2008, kdy skončila platnost smlouvy dosavadnímu dealerovi Toyoty, převzala plnou odpovědnost za značku Toyota společnost BT Česká republika s.r.o. Ta nyní zajišťuje prodej i servis vozíků, formou dopisu a tiskové zprávy již o této skutečnosti informovala média, odbornou veřejnost i uživatele vozíků. Nové uspořádání vyvrcholí změnou jména společnosti BT Česká republika. Skupina Toyota, která od roku 2000 zahrnuje i BT, je od roku 2001 nepřetržitě světovou jedničkou v oboru manipulace s materiálem.

www.bt-forklifts.cz