Google překladač: English Deutsch
technické dovednosti po celý život

„Postavení i té nejjednodušší konstrukce od základu učí děti principům geometrie a fyziky v praxi,“ říká Marie Planchard, ředitelka pro vzdělávání ve společnosti DS SolidWorks. „Díky tomu získá matematika a věda nejen smysl, ale může se stát i celoživotní láskou. Když může geometrie a fyzika znamenat úspěch či neúspěch nějakého projektu – ať již je to autíčko z LEGA, robot nebo ponorka – matematika a věda přestanou být jen abstraktní věcí na papíře a stanou se klíči k úspěchu. Inženýři přemýšlejí aplikují principy matematiky a vědy při své každodenní práci.“

Za tímto účelem dnes DS SolidWorks uvádí dva nové bezplatné výukové programy pro návrh autíček z LEGA a důmyslných robotů pomocí CAD softwaru SolidWorks®. Tento výukový program obsahuje řadu lekcí, videí a částečných modelů ke stažení. Projekty sahají od úrovně pro základní školy až po univerzity s přímočarými instrukcemi podporujícími ty, kdo již mají předchozí zkušenosti se SolidWorks.

S tím jak se studenti učí základy fyziky a techniky, rozvíjí svoje dovednosti v práci s celosvětově nejrozšířenějším konstrukčním 3D softwarem. Lekce jsou stále sofistikovanější, zavádějí vyšší matematiku a fyzikální principy prostřednictvím integrovaných funkcí SolidWorks, jako je simulace. Studenti budou soustředění stejně jako při hraní videohry a současně získají cenné dovednosti a znalosti a zažívají pocit z dobře vykonané práce.

„V posledních desetiletích jsme se dozvěděli mnoho o stylech výuky,“ říká Planchard. „Přestože někteří studenti pochopí matematiku a přírodní vědy pouze na základě teorie, svět je plný inteligentních vnímavých lidí, kteří se potřebují věcí dotýkat, ať již virtuálně na obrazovce, nebo ve své garáži. Škola i společnost se odklání od vlastnoručního vytváření věcí. Když toto svým studentům umožníte a případně přidáte prvek týmové práce nebo soutěže, uvidíte s jakým nadšením se takový projekt setká.“

Tým pod vedením Marie Planchard zdůraznil toto poselství při zahájení nedávno konaného Festivalu vědy a techniky v USA (viz video) ve Washingtonu. Za pomoci partnera SolidWorks, STEM Academy, se tisíce studentů účastnilo závodu tzv. dragsterů a vytvořili si vlastní elastické materiály (článek na blogu Plancharda).

Tento festival zahrnoval týden aktivit orientovaných na studenty, jako například Vědecký veletrh v Bílém domě, kde středoškolští a vysokoškolští studenti z celé země představovali vítězné projekty. „Právě na takových soutěžích se objevují nové talenty a vzniká vášeň pro vědu, rodí se noví vědci, inženýři, vynálezci a podnikatelé,“ shrnul prezident Obama.

Soutěž v LEGU a další
Společnost DS SolidWorks již rozeslala po celém světě téměř milion školních licencí a sponzoruje širokou řadu studentských aktivit, včetně:

Concrete Canoe – toto klání pro studenty stavebních vysokých škol zahrnuje návrh, výrobu a závody plavidel, a často závisí na analýze napětí a proudění v softwaru SolidWorks Simulation. Soutěž sponzoruje Americká společnost stavebního inženýrství (American Society of Civil Engineers- „ASCE“).

Solar Splash – studenti navrhují, staví a závodí na lodích poháněných solární energií. Zde je užitečný zejména software SolidWorks Sustainability.

Structural Steel Bridge – tato soutěž v pozemním stavitelství představuje návrh, výrobu a analýzu ocelového mostu. Hodnotí se rychlost stavby, pevnost, lehkost konstrukce, ekonomický aspekt, vzhled a efektivita. Soutěž sponzoruje Americký institut pro ocelové konstrukce (American Institute of Steel Construction).

Unmanned Systems – Vysokoškolští a středoškolští studenti vytvářejí autonomní bezpilotní vozidla pro pohyb na zemi a na moři. Tato víceoborová soutěž zahrnuje všechny oblasti simulací a obsahuje elektroniku, software a mechanické systémy. Sponzoruje Mezinárodní asociace pro bezpilotní vozidla (Association for Unmanned Vehicles International) a Námořní středisko pokročilé technologie (Marine Advanced Technology Center (MATE)).

Vehicle racing – středoškolští a vysokoškolští studenti navrhují, staví a závodí s automobily typu formulí a hybridních vozidel, vznášedel, sněžných skútrů a motokár. Soutěž sponzoruje Společnost automobilových techniků (Society of Automotive Engineers).

FIRST® Robotics – vrcholová vysokoškolská soutěž robotů. Studenti navrhují, konstruují a účastní se soutěže robotů. Soutěž založil Dean Kamen, aby v mladých lidech probudil zájem o oblast vědy a technologie.

FIRST® LEGO® League – robotický program pro 9- až 16leté děti (9 až 14 v USA a Kanadě).

MIT Lemelson InvenTeams – InvenTeams jsou týmy vysokoškolských studentů, učitelů a školitelů, kteří získají grant v hodnotě až 10000 dolarů na vynález technologického řešení skutečných světových problémů.

„Manuální činnosti kultivují zručnost, kterou budou studenti potřebovat ve svých budoucích profesích,“ říká Planchard. „A ať již se z vás stane technik, pekař nebo soudce, potřebujete základní dovednosti v oblasti vědy a matematiky. Přinejmenším do doby, než uděláte definitivní rozhodnutí o budoucí kariéře. Díky zapojení soutěživých prvků se navíc rozvíjí spolupráce, týmový duch a inovativní řešení problémů ve stanoveném termínu.“

www.solidworks.com

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..