Google překladač: English Deutsch

Red dot design award je mezinárodně uznávaná soutěž. Vyznamenání red dot je v odborných kruzích vysoce ceněno, dobrý design znamená prvotřídně funkčně domyšlený výrobek v esteticky vysoce zdařilém provedení. O prestižní titul se pravidelně uchází 11 000 výrobků z 61 zemí světa, red dot design award je tak jednou z největších soutěží svého druhu na světě. Prestižní cenu za rok 2010 ”red dot design award 2010” získal svařovací hořák MIG-A Twist® dánského výrobce svařovacích strojů Migatronic díky souladu funkčnosti a dokolané ergonomie.

Nové Migatronic MIG-A Twist®
Hořáky Migatronic MIG-A Twist® byly představeny na podzim 2009 v Essenu. Jejich ergonomická rukojeť umožňuje svářeči dokonalé držení a polohování do různých pozic, díky tomu naprosto eliminuje chyby svaru způsobené špatným držením hořáku. Rukojeť je otočná kolem krku hořáku, díky tomu, narozdíl od hořáků s otočným krkem v pevné rukojeti, nedochází k únikům chladící kapaliny vlivem netěsnosti. Vzhled nových hořáků MIG-A Twist® odpovídá charakteristickému designu nových svařovacích strojů Migatronic. Funkčnost a jednoduchost použití jsou jejich hlavními přednostmi, které z nich dělají dokonalý nástroj pro dokonalou práci.

Patent Migatronic
Všechny hořáky MIG-A Twist® jsou vybavené patentovanou novinkou firmy Migatronic, která odstraňuje nevýhody tradičních otočných krků hořáků. Nedojde tak ani k prodření těsnících O-kroužků, ani k únikům chladící kapaliny. Plná polohovatelnost krku je přitom zachovaná. MIG-A Twist® totiž obrací zažité principy, protože rukojeť se otáčí kolem krku, zatímco ve všech dosud použitých řešeních byla rukojeť pevná a krk otočný. Nastavení správné vzájemné polohy krku a rukojeti hořáku je snadné a nepotřebujete k němu žádné speciální nářadí. V krocích po 15° najdete vždy optimální úhel pro svařování, plynem chlazené hořáky jsou otočné o ±90°, vodou chlazené o ±45°.

Široký výběr hořáků MIG-A Twist®
Hořáky MIG-A Twist® jsou dostupné ve více než 60 rozdílných provedeních, která plní každou potřebu a přání, vodou nebo plynem chlazené, v rozsahu 150 až 550 A. Samozřejmostí je i široký sortiment plynových hubic, krků hořáků, rozdělovačů plynu a bovdenů.

Výběr vhodné trysky
S výjimkou hořáků ML 150/250 jsou hořáky Migatronic ML/MV dodávány s CuCrZr (měď, chrom, zirkon) tryskami různých velikostí, stejně tak, jako plynové hubice. T znamená, že MIG-A Twist® hořáky jsou vždy vybavené optimální tryskou vhodnou pro danou svářečskou operaci s ohledem na minimalizaci provozních nákladů. Trysky pro hořáky Migatronic ML/MV jsou dostupné v různých materiálech a rozměrech s ohledem na splnění všech potřeb procesu svařování. Pro MIG impulsní svařování a svařování hliníku doporučujeme dlouhé trysky kombinované s dlouhými plynovými hubicemi pro zabezpečení rovnoměrného přenosu kovu a dokonalou plynovou ochranu. Pro nízké proudy doporučujeme tenké trysky, které odpovídají sníženému tepelnému vyzařování. Univerzální trysky CuCrZr (měď, chrom, zirkon) mají velkou odolnost a trvanlivost i při velkém tepelném zatížení. Běžná E-Cu (měděná) tryska je vhodná pro svařování, kdy teplota oblouku neohřeje trysku na více, než 300°C. Trysky CuCrZr odolávají vyšším teplotám.

Výběr držáku trysky – materiál a provedení
Některé typy hořáků Migatronic s rozebíratelným držákem trysky mohou být vybavené různými typy těchto držáků. To umožňuje svářeči optimální nastavení délky a intenzity oblouku. Držáky trysky z CuCrZr zvyšují zatěžovatel hořáku. Standardní držáky jsou vyrobeny z mosazi, která je sice pevná, ale nemá vysokou teplotní odolnost. CuCrZr má stejnou pevnost a kujnost jako mosaz, její tepelná vodivost ale odpovídá mědi. Proto mají hořáky s CuCrZr držáky trysek vyšší tepelnou odolnost. Hořáky Migatronic MV 450/550 jsou dodávány v provedení s rozebíratelným (KD) nebo pevným držákem trysky. Hořáky s pevným držákem trysky mají vyšší tepelnou odolnost (zatěžovatel), krk hořáku musí být ale vyměněn vždy, když dojde k poškození držáku trysky.

www.migatronic.cz

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..