Google překladač: English Deutsch

Společnost Hitachi Ltd. vyvinula LCD displej, který má nastavitelný pozorovací úhel a poskytuje uživateli možnost přepnout kvůli zachování soukromí na úzký úhel pohledu. Displej vychází z běžného LCD panelu pokrytého speciálním filtrem o tloušťce 1 mm. Tento filtr tvoří dvě průhledné vrstvy molekul tekutých krystalů. Za normálních podmínek se molekuly tekutých krystalů rozprostřou chaoticky a brání

TX14_D12_mr.gif

průchodu světla. Pokud se však k nim přivede napětí, mají sklon se zarovnat v určité orientaci a umožňují tak světlu procházet volně. Použití vyššího napětí donutí molekuly, aby se zarovnaly ještě více, a pozorovací úhel se tak rozšíří.

Změnou napětí je možné na prototypovém dvoupalcovém displeji společnosti Hitachi pozorovací úhel měnit v rozmezí od 45 do 180 stupňů. S příchodem digitálních televizních programů do mobilních telefonů společnost Hitachi předpokládá nárůst poptávky po přepínači, který zajistí tento druh soukromí, obzvláště ve veřejných prostorech, jako jsou například vlaky. Rovněž i společnosti mohou mít zájem tuto funkci využívat u počítačů ve svých kancelářích. Hitachi bude fólii ještě upravovat, aby byla tenčí, a věří, že prakticky použitelná verze této technologie bude k dispozici již příští rok.
www.hitachi-ee.com

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..