Google překladač: English Deutsch

Firma TGS ve spolupráci s firmou Hitachi Tool představuje frézy ABPF (Aplha Ball High Precision Finish) a ARPF (Alpha Radius High Precision Finish), které vám poskytnou maximální výkon a komfort při dokončování. ABPF - přesná kulová fréza s výměnnou břitovou destičkou, která je nabízena v mnoha provedeních. Mezi hlavní cíle patří dokončovací operace, kde vyplynou zajímavé výhody dané konstrukcí tohoto nástroje.

abpf_1_400.jpg

Uložení destičky je realizováno do tzv. „V” lůžka a stažením za pomocí šroubku, který je broušený a přesně usadí destičku do lapovaného lůžka v tělese. Frézovací destička je vyrobena z materiálu Micro grain (pozn.: karbid - jedná se o stejný materiál používaný při výrobě monolitních fréz) s vysoce přesnou tolerancí (R +-0,005 mm).
Tato kombinace umožňuje dosáhnout velice přesného uložení destičky v tělese. Udávaná tolerance pro opakovanou výměnu destičky je + - 0,010 mm.
Toto spojení nabízí možnost nahradit běžné monolitní frézy, zejména u větších průměrů, kde je vyšší pořizovací cena a následné přeostření ne vždy umožňuje dosáhnout potřebné tolerance nástroje.
Frézy ABPF jsou k dispozici v průměrech od 8 mm až 32 mm (D8, 10, 12, 16, 20, 25, 32) s možností zvolit ocelové, monolitní a nebo modulární těleso.
U břitových destiček lze zvolit se tří sort, výchozí sortou s velice širokým záběrem v rozsahu materiálu jako je nástrojová ocel, kalené materiály do 60Hrc, litiny a neželezné kovy je sorta PCA12M. Další dvě sorty jsou zaměřeny na obrábění materiálů přes 60Hrc a HSC aplikace.
S frézami ABPF je k dispozici spousta příkladů, kde a jak byly nasazeny, a ty ukazují na velmi zajímavé hodnoty, ať se jedná o dosažené opracování, životnost nástroje či posuvové rychlosti, za kterých jsou tyto nástroje schopny pracovat.


ARPF - přesná toroidní fréza, konstrukčně identický nástroj s frézou ABPF.
Fréza ARPF je k dispozici od průměru 8 mm do průměru 32 mm (D8, 10, 12, 16, 20, 25, 32).
U břitových destiček se nabízí sorta PCA12M s volitelným rohovým rádiusem v závislosti na průměru od R0,3 mm po R3 mm (R0,3; R0,5; R1; R1,5; R2; R3).
Hlavní oblastí použití je dokončování např. kolmých stěn apod.

www.tgs.cz