Google překladač: English Deutsch
CIHLU S INTEGROVANOU IZOLACÍ

HELUZ Family 50 2in1 je název nového unikátního výrobku, který v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti kvalitního zdicího materiálu a tepelné izolace. Nové cihelné bloky jsou výsledkem několikaletého vývoje a začátkem července je na český trh jako žhavou novinku přináší společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.
Projekt, v jehož rámci produkt vznikl, byl realizován ve spolupráci se Stavební fakultou ČVUT v programu Výzkum a vývoj nové generace cihelných prvků jednovrstvého zdiva a byl podpořen z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
Vývojem tohoto na českém trhu jedinečného produktu sestávajícího se z cihelných bloků HELUZ Family 50 a vloženého expandovaného polystyrenu se podařilo realizovat záměr nabídnout cihelný blok vhodný pro výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie. „Do dutin cihel, které jsou běžně vyplněny pouze vzduchem, jsme vložili tepelný izolant, jež brání přenosu tepla sáláním dvou navzájem protilehlých stěn dutiny ve výrobku. Tepelněizolační vlastnosti výrobku se tím zvýšily až o 40 %,“ popisuje inovaci zdicího materiálu Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ, a dodává: „Udělali jsme další významný krok ve zlepšení termoizolačních vlastností cihel. HELUZ Family 50 2in1 má předpoklad stát se lídrem na trhu stavebních materiálů.“
 

Jednovrstvé zdivo z cihel HELUZ Family 50 2in1 má nejlepší tepelněizolační parametry na trhu, které jej řadí do pole izolačních materiálů při zachování výhodných vlastností jednovrstvého zdiva. S rezervou splňuje požadavky na obvodové konstrukce nulových, pasivních a nízkoenergetických domů bez dodatečného zateplení. Zdivo vyniká svou pevností, masivností, trvanlivostí a nekompromisními tepelněizolačními parametry. Expandovaný polystyren nabízí výborné tepelněizolační vlastnosti, které dosahují lepších výsledků než minerální vlna. V dutinách cihel je pevně fixovaný pomocí speciální technologie výroby a i při vyřezávání otvorů pro elektroinstalace či úpravách velikosti bloku zůstává uvnitř cihel. Další výhodou cihelných bloků HELUZ FAMILY 50 2in1 je jejich paropropustnost, která zamezuje hromadění zkondenzované vodní páry, jak tomu může být u nesprávně provedených kontaktních zateplovacích systémů.
Pro zdění z broušených cihelných bloků HELUZ Family 50 2in1 se používá celoplošné lepidlo HELUZ pro tenké spáry nebo HELUZ pěna. K omítání vnějšího líce zdiva lze používat lehčené jádrové nebo tepelněizolační omítky.

Parametry produktu:

Rozměry d/š/v [mm] 247 x 500 x 249
Součinitel prostupu tepla U [W/m2K] 0,11
Tepelná vodivost λ [W/mK] 0,058
Pevnost cihly [MPa] 8
Charakteristická pevnost zdiva [MPa] 3,7
Třída reakce na oheň B-s1, d0
Požární odolnost REI 180

Hodnota U je uvedena pro zdivo při praktické vlhkosti bez omítek.
Pevnost zdiva je uvedena při použití celoplošného lepidla.

K základním cihlám jsou dodávány i doplňkové cihly krajové a krajové poloviční HELUZ Family 50-K 2in1 a HELUZ Family 50-K-1/2 2in1.

www.heluz.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news