Google překladač: English Deutsch
Nápady a řešení pro průmysl

Veletrh HANNOVER MESSE 2009 představí nápady a řešení pro budoucnost průmyslu, které jsou mostem mezi všemi 13 odbornými veletrhy a díky nimž je nejvýznamnější světová technologická událost nejdůležitější platformou inovací. Hlavními tématy a těžišti různých branží budou automatizace, energie, mobilita, subdodávky, technologie budoucnosti a technický dorost. Zastřešujícím tématem celého veletrhu je energetická účinnost v průmyslových procesech. Letos bude poprvé součástí HANNOVER MESSE nový veletrh Wind, Mezinárodní veletrh zařízení, součástí a služeb pro větrné elektrárny, na kterém 20. - 24. dubna 2009 představí své produkty a postupy všechna významná průmyslová odvětví. HANNOVER MESSE 2009 určí trendy ve všech oblastech jejich využití. Partnerskou zemí veletrhu je Korejská republika, jedna z 15 nejsilnějších ekonomik světa. O atraktivitě směsici témat veletrhu HANNOVER MESSE svědčí počet přihlášených vystavovatelů. Už nyní lze předpokládat, že obsadí celý výstavní areál.

Mezinárodní veletrh zařízení, součástí a služeb pro větrné elektrárny
Portfolio veletrhu HANNOVER MESSE zahrnuje jako v minulém roce vedoucí veletrhy INTERKAMA+, Factory Automation, Industrial Building Automation, Digital Factory, Subcontracting, Energy, Power Plant Technology, MicroTechnology a Research & Technology. V roce 2009 k nim přibudou tři odborné veletrhy Motion, Drive & Automation, SurfaceTechnology a ComVac, které se konají každý druhý rok. Součástí veletrhu bude v budoucnu každé dva roky také nový veletrh Wind, odborný veletrh zařízení, součástí a služeb pro větrné elektrárny. Velkým přínosem pro veletrh větrné energie bude, že rozhodující konkurenční subdodavatelské podniky pro techniku pohonu a jejich odborníci budou vystavovat v bezprostředním sousedství.

Tržiště směsi energií budoucnosti

Rozhodujícími tématy budou v roce 2009 energie a ochrana klimatu. Veletrh představuje vedle sebe rovnocenně kompletně směs energií budoucnosti z regenerativních i konvečních zdrojů. Vůdčí motivy „energie“ a „účinnost“ budou patrné ve všech halách veletrhu HANNOVER MESSE jako zastřešující témata. Do popředí se ale také stále více dostává téma mobility. Na veletrhu Motion, Drive & Automation představí výrobci vozidel a subdodavatelé pod titulem „E-Motive“ elektrické pohony. Hlavními oblastmi zde budou elektrifikace hnacího ústrojí vozidel a mobilních strojů, hybridní řešení až po plně elektrická řešení jako silný trend energeticky účinných technologií, univerzální pohony s nulovými emisemi s různými nositeli primární energie, a to především regenerativními. I v oblastech veletrhů Energy a Industrial Automation se uskuteční řada prezentací, které jsou rovněž zaměřené na téma energeticky účinná mobilita, jako například Clean Moves, společný stánek věnovaný vodíkovým a palivovým článkům, stánek Spolkového svazu obnovitelných energií (BEE) nebo prezentace mobilních robotů a autonomních systémů.

TectoYou inspiruje mládež fascinující technikou
Nadchnout mladé lidi pro technické učební a studijní obory je cílem iniciativy pro mládež TectoYou, která na veletrhu proběhne už potřetí. V Hannoveru budou mít žáci a studenti jedinečnou příležitost setkat se s velkým počtem potenciálních zaměstnavatelů z různých průmyslových odvětví, kteří chtějí mládež přesvědčit o fascinujícím technickém vývoji. Srdcem TectoYou jsou doprovázené tématické prohlídky výstaviště. Jedním z vrcholů zde bude výstavní oblast „Mobilní roboty a Autonomní systémy“, která v minulém roce poprvé představila celou paletu využívání robotů a hned si získala oblibu návštěvníků.

Pochopit a zažít moderní technologie

Téměř 2 000 akcí jako kongresy, diskusní fóra, semináře a workshopy s vysoce odborným zastoupením dají návštěvníkům HANNOVER MESSE 2009 možnost podrobně se informovat o tématech budoucnosti, využít rozsáhlý přenos znalostí za účasti zástupců z ekonomiky, politiky a průmyslu s rozhodovacími pravomocemi. Velkou pozornost jistě opět vzbudí mezinárodní kongres WORLD ENERGY DIALOGUE, který bude v roce 2009 věnován tématu bezpečnosti dodávek elektřiny. Předsednictví kongresu WORLD ENERGY DIALOGUE se ujme expert na ochranu klimatu profesor Dr. Klaus Töpfer.

Korea partnerskou zemí v roce 2009

Partnerskou zemí veletrhu v roce 2009 je Korejská republika. Korea obohatí nabídku veletrhu HANNOVER MESSE špičkovými technologickými produkty, které její vystavovatelé představí na všech 13 odborných veletrzích. Korea, jako partnerská země veletrhu, vzbudí u odborných návštěvníků přijíždějících z celého světa jistě velkou pozornost. Mnoho jejích stěžejních produktů bude vystaveno na veletrhu Energy, Mezinárodním veletrhu výroby obnovitelné a konvenční energie, zásobování, přenosu a distribuce energie.

Cena průmyslu za progresivní řešení HERMES AWARD

Také v roce 2009 bude propůjčena mezinárodní cena průmyslu HERMES AWARD spojená s částkou 100 000 eur za technologicky a ekonomicky inovativní produkty a postupy. Soutěže se zúčastní podniky a instituce s progresivními řešeními pro využití v průmyslu.

www.hannovermesse.de

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..