Google překladač: English Deutsch

Růst potřebuje prostor: nová prodejní centrála v Praze
Fronius, mezinárodní společnost působící v oblastech nabíjecích systémů akumulátorů, svařovací techniky a solární elektroniky, otevřela 24. června 2010 novou prodejní a servisní centrálu na okraji Prahy. Tento krok byl podmíněn úspěchem na českém trhu a soustavným růstem v uplynulých letech. Důvodem je mimo jiné i rostoucí počet zákazníků v oblasti svařovací techniky a uvedení solárních střídačů značky Fronius na český trh.

Nová budova v červenošedém designu Fronius se stane pracovištěm až pro 40 zaměstnanců. Na 2 200 metrech čtverečních vzniklo architektonicky příjemné a moderní pracovní prostředí. „Při projektování jsme dbali na prosvětlenou a přátelskou atmosféru, ve které se zaměstnanci budou cítit dobře,“ vysvětluje Boris Grbeša, jednatel společnosti Fronius Česká republika.

 

Fronius Česká republika nabírá prorůstový kurz
V obchodním roce 2009 (01.01.2009 až 31.12.2009) vykázala společnost Fronius Česká republika obrat ve výši 19 milionů eur. Zaměstnává zde více než 300 pracovníků. V závodě v Českém Krumlově, který byl otevřen v roce 1992, se vyrábějí transformátory pro zařízení Fronius. Pražská pobočka, založená v roce 1993, slouží jako prodejní a servisní centrála, původně pro divizi svařovací techniky, od začátku roku 2009 také pro solární elektroniku. Kromě toho o zákazníky v rámci regionů pečuje dalších sedm prodejních kanceláří.

 

Prudce se rozvíjející odvětví solární elektroniky
Boris Grbeša je přesvědčen, že: „Trh obnovitelných zdrojů energie se bude v následujících letech dále razantně rozvíjet. Už nyní zaznamenáváme enormní poptávku po našich výrobcích. V roce 2010 se proto chceme zaměřit na soustavné budování vedoucí pozice v oblasti solárních měničů na českém trhu.“ Společnost Fronius nabídne svým zákazníkům širokou škálu všech typů a výkonnostních tříd fotovoltaických zařízení, hlavní důraz však bude kladen na vysoce spolehlivé produkty pro domácnosti a na střešní fotovoltaická zařízení. V roce 2010 byly na trh uvedeny dvě nové řady výrobků: beztransformátorové střídače Fronius TL a centrální střídače Fronius CL.

 

Největší český dodavatel svařovacích zařízení
Automobilový průmysl, který v České republice představuje 25 procent veškerého průmyslu, nabízí divizi svařovací techniky velký tržní potenciál a další možnosti růstu. „Chceme dále upevňovat naši pozici největšího dodavatele svařovacích zařízení v České republice,“ vysvětlil Boris Grbeša. „Jak v oblasti svařovací techniky, tak také u solární elektroniky sázíme na vysokou kvalitu našich výrobků a vynikající technickou podporu a zákaznický servis,“ dodal jednatel společnosti Fronius Česká republika. Řadou TransSteel Yard, mimořádně robustním svařovacím systémem, a systémem Virtual Welding, téměř reálnou výukou svařování na simulátoru, divize svařovací techniky opět významně rozšířila své portfolio výrobků a služeb pro rok 2010.

Na roky 2011/2012 se již plánuje rozšíření o obor nabíjecích systémů akumulátorů. Boris Grbeša je o úspěchu prodejní centrály přesvědčen: „Nová pobočka poskytuje technickou podporu přímo na místě, což významně přispívá ke zvýšení návštěvnosti. Kromě toho si u nás mohou zákazníci svařovací zařízení sami vyzkoušet. Vcelku jsem velmi spokojen a moje očekávání jsou nanejvýš pozitivní.“


O společnosti Fronius International GmbH:

Společnost Fronius International je rakouská firma se sídlem v Pettenbachu (Horní Rakousy) a dalšími pobočkami ve Welsu, Thalheimu a Sattledtu. Koncern založený v roce 1945 se dělí na tři divize: Nabíjecí systémy akumulátorů, Svařovací technika a Solární elektronika. Díky výjimečným produktům a službám je společnost Fronius technologickou jedničku na světových trzích. Firma je od roku 1999 ze 100 procent ve vlastnictví soukromé nadace Friedly a Güntera Froniusových.

Nabíjecí systémy akumulátorů
Nejstarší ze tří divizí vznikla zároveň se založením společnosti v roce 1945. Dnes vyvíjí a vyrábí nabíjecí přístroje pro startovací a trakční baterie, které využívají technologii aktivních invertorů. Pro tuto technologii jsou zvláště charakteristické vysoká efektivita, zaručená elektronická spolehlivost, konstantní výkon po celou dobu nabíjení, nejvyšší bezpečnostní standardy a kompaktní konstrukce. Společnost Fronius International přitom patří k předním evropským dodavatelům.

Svařovací technika
Společnost Fronius International je v oblasti svařovací techniky technologickou jedničkou na světovém trhu a vedoucí firmou na trhu v Evropě. V mezinárodním měřítku stanovuje společnost Fronius svými revolučními inovacemi standardy v oblasti robotizovaného svařování a v tomto oboru je světovou jedničkou. Jako poskytovatel systémů pro obloukové a odporové svařování s přizpůsobenou nabídkou služeb nabízí společnost Fronius celková řešení s mimořádným užitkem pro zákazníky. Díky standardizované prodejní a servisní organizaci je zaručena vysoká kvalita péče o zákazníky na celém světě.

Solární elektronika
Společnost Fronius International se od roku 1992 zabývá také solární elektronikou. Díky vývoji inovačních střídačů (např. Fronius IG Plus), které přeměňují solární stejnosměrný proud na střídavý, se vyrábí tzv. zelená energie pro veřejnou síť. V oblasti solární elektroniky patří firma k předním světovým výrobcům.

www.fronius.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news