Google překladač: English Deutsch

V termínu od 30.3. do 1.4.2010 bude uspořádán v Pražském veletržním areálu PVA Letňany 2. mezinárodní veletrh dopravy, logistiky, skladování a manipulace FOR LOGISTIC. Na informace o výstavě a výstavišti jsme se zeptali sl. Andrey Pechové, manažerky veletrhu.

Kolik let funguje letňanské výstaviště?
Pražský veletržní areál (PVA) v Letňanech nabízí své služby vystavovatelům a návštěvníkům od roku 1998, tedy již 11. rokem.

Kolik se koná v průměru veletrhů a výstav ročně?
V průměru se koná přes 50 veletržních akcí, ať souběžně či samostatně.

Jak se dostanou návštěvníci na výstaviště?

Přímo u veletržního areálu je stanice metra trasy C, Letňany, čímž se zjednodušila dostupnost zejména pro Pražany, návazně na tuto stanici metra bylo také vybudováno P+R parkoviště. Samotný veletržní areál nabízí 3 800 parkovacích míst pro návštěvníky a 700 pro vystavovatele. Nicméně já bych volila metro, jako nejpohodlnější a nejlevnější způsob dopravy do areálu.

Jakou výstavní plochu nabízí areál?

Základní nabídka PVA nabízí 34 000 m² kryté výstavní plochy v sedmi moderních ocelových halách, 6 000 m² venkovní výstavní plochy. Výhodou areálu je flexibilita nabídky ploch, únosné podlahy pro prezentaci strojů, manipulační techniky…

Povězte nám více o veletrhu FOR LOGISTIC?
Veletrh FOR LOGISTIC se koná vždy jednou za dva roky v sudých letech. Je zaměřen na dopravu, logistiku, skladování a manipulaci. Vystavovatelé mohou využít možnost zviditelnit své výrobky v praktických ukázkách. Mohou se zapojit do doprovodného programu, kde návštěvníci uvidí aktivní ukázky navazujících procesů v dopravě, manipulační technice, skladovacích systémech,…. Tyto ukázky budou umístěny v blízkosti výstavních expozic. Doprovodného programu se bude účastnit mimo jiné i firma STIHL s manipulační technikou.

Čím podle Vás bude pražský veletrh dopravy a logistiky pro vystavovatele a návštěvníky zajímavý?

Ve spolupráci s hlavním odborným partnerem Českou logistickou asociací a dalšími odbornými garanty, kterými jsou Svaz spedice a logistiky, Reliant, Vysoká škola logistiky a Česká společnost pro manipulaci s materiálem – logistiku a jinými připravujeme atraktivní doprovodný program přímo v hale veletrhu. Vystavovatelům se snažíme vyjít vstříc, aby měli prostor pro zajímavé expozice i pro „praktické ukázky“.

Do kdy mají vystavovatelé možnost přihlásit se za zvýhodněné ceny k aktivní účasti?
První uzávěrka přihlášek již proběhla. Druhý termín přihlášení je do 10.2.2010. Samozřejmě, pokud se někdo dozví o veletrhu později, budeme se také snažit vyjít jeho požadavkům vstříc. V každém případě se těšíme na spolupráci s každým, kdo má o prezentaci v oblasti dopravy a logistiky zájem. Vystavovatelům je možné zajistit nabídku na míru od speciálních prezentací přes typové stánky po individuální expozice.

Jaké jiné veletrhy budou probíhat s veletrhem FOR LOGISTIC ve stejném termínu?
Strojírenský průmysl je nejnáročnější a zároveň nejvýznamnější odvětví, které má v České republice dlouhou a dobrou tradici. Vyznačuje se mimořádně velkou pestrostí výrobků, zahrnuje v sobě desítky oborů. Jeho produkty nacházejí velmi široké uplatnění a jsou indikátorem vývoje našeho hospodářství. Souběžně se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční 9. mezinárodní strojírenský veletrh FOR INDUSTRY a 5. mezinárodní veletrh nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie FOR WASTE, což bude představovat jedinečné propojení těchto navazujících technických oborů.

www.forlogistic.cz