Google překladač: English Deutsch

Společnost Flaga, přední dodavatel LPG paliva v ČR, navazuje na investice z loňského listopadu a letošního března a v těchto dnech na český trh uvádí další tisíce nových stříbrných propan-butanových lahví. Ty postupně nahradí Flaga lahve staršího typu. Investice, pohybující se v řádech milionů korun, je v České republice výjimečná – Flaga do nových lahví v tomto měřítku investuje jako jediný z dodavatelů LPG. „Každoročně investujeme do oprav lahví kolem 15 milionů korun ročně tak, abychom našim zákazníkům zaručili plnou bezpečnost a nejvyšší kvalitu, čímž se odlišujeme od jiných subjektů na českém trhu. U některých starších typů lahví se oprava značně prodražuje, případně jsou tyto lahve už na hranici životnosti. Proto jsme jako dlouhodobě výhodnější strategii zvolili nákup lahví nových, v němž hodláme i nadále pokračovat,“ vysvětluje své rozhodnutí jednatel společnosti, Peter Polák.

Nove-lahve-FLAGA-2

Dalším důvodem, proč se Flaga rozhodla investovat do nákupu nových lahví, je skutečnost, že některé plnírny propan-butanových lahví nedodržují zákonná ustanovení. V rozporu s energetickým zákonem totiž plní láhve, k nimž nemají vlastnická práva a tím profitují z investice a provozních nákladů jiných firem. „Kromě podpory bezpečnosti našich zákazníků nám nové lahve, díky jasnému označení vlastníka, pomohou vytvořit podmínky k tomu, aby se velmi špatná situace na trhu zlepšila, jiné podnikatelské subjekty se začaly chovat zodpovědně a zrovnoprávnilo se podnikatelské prostředí,“ dodává Polák.

Nove-lahve-FLAGA-3Nové lahve se od těch klasických vyznačují nejen stříbrnou barvou, ale také menší hmotností. Zatímco běžná propan-butanová lahev na 10 kg plynu může vážit až 14 kg, ty nové jsou odlehčené s hmotností do 10,7 kg. Propan-butanové lahve v Česku dle průzkumu nezávislé agentury FOCUS využívá skoro půl milionu domácností, tedy bezmála 13 % obyvatel – ať už na vaření, nebo stále častěji pro grilování, kempování či vytápění chat a chalup. Početnou skupinu mezi uživateli tvoří mladí lidé, lze tedy očekávat, že využití lahví bude mít v ČR i nadále rostoucí trend. Lahve jsou oblíbené především pro svou mobilitu a snadnou manipulaci. LPG je navíc také přátelské vůči životnímu prostředí – jeho spalováním nevznikají žádné saze a množství škodlivých emisí unikajících do ovzduší je několikanásobně nižší než např. u pevných paliv.

O společnosti FLAGA
Společnost Flaga s.r.o. je předním dodavatelem paliva LPG v České republice a poskytuje široké spektrum produktů spojených se zkapalněným plynem. Nabízí kompletní řešení pro vytápění a ohřev rodinných domů a podnikatelských objektů, poskytuje snadno dostupný zdroj energie v podobě zkapalněného plynu v široké škále tlakových lahví a provozuje hustou síť 60 čerpacích stanic pro automobily s pohonem na LPG. Společnost sídlí v Hustopečích, své plnírny má i v Praze, Plzni a Opatovicích nad Labem. Na českém trhu působí od roku 1993, kdy vznikla jako dceřiná firma rakouské společnosti FLAGA GmbH. Jedničkou se stala po akvizici LPG divize společnosti British Petrol ČR a fúzi se společností Český Plyn k.s. v lednu 2007. Flaga je začleněna pod společnost UGI Corporation, jednu z největších společností v USA.

www.flaga.cz

 

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news