Google překladač: English Deutsch

Ročně by měl tento závod vyprodukovat 160 milionů cihel, ze kterých by měl být postaven každý pátý rodinný dům v tuzemsku. Nadná rodní společnost Wienerberger slavnostně otevřela v Jezernici na Přerovsku největší a nejmodernější cihelnu v České republice. Podle zástupců společnosti by měl ročně tento závod vyprodukovat 160 milionů cihel, ze kterých by měl být postaven každý pátý rodinný dům v tuzemsku. Do nového závodu firma investovala 710 milionů korun.

Jezernice_1.jpg

"Mezi našimi závody je jezernická cihelna v současnosti číslo jedna v oblasti výroby cihlových bloků," řekl novinářům člen představenstva Wienerberger Johann Windisch.
Podle jednatele cihelny Josefa Kotka vznikla jezernická firma na zelené louce. Vybudována byla za deset měsíců. Zkušební provoz firma zahájila letos v únoru. "Jezernici jsme si vybrali proto, že jsme měli velký zájem mít svůj provoz na severní Moravě. Tento region vidíme jako velmi zajímavý z hlediska tržního podílu v naší republice. Je to příležitost pro naší firmu," uvedl Kotek.
Podotkl přitom, že jezernická cihelna disponuje nejmodernější technologií. "Závod má novou rychlosušárnu, která suší pěti až desetinásobně rychleji než ostatní technologická zařízení v České republice," uvedl Kotek.
Společnost Wienerberger zaměstnává v Jezernici, která se potýká zhruba s osmnáctiprocentní nezaměstnaností, šest desítek pracovníků. "Asi jedna třetina z nich pochází z obce, další dvě třetiny z regionu v okolí dvaceti až třiceti kilometrů. Po investici firmy Philips v Hranicích je to druhá nejvýznamnější investice v tomto regionu," uvedl dnes starosta Jezernice Dušan Pořízka. Dodal, že společnost ještě před samotnou stavbou cihelny pomohla finančně s plynofikací obce. "Bez ní bychom nebyli schopni tuto akci realizovat," dodal Pořízka.
Společnost Wienerberger působí v České republice od roku 1992. Nyní provozuje 12 cihelen, jeden závod na výrobu nosníků a překladů a dvě strojírenské firmy. Loni největší český výrobce zdících materiálů dosáhl obratu ve výši 2,6 miliard korun, což je meziroční nárůst zhruba o pětinu. V současné době společnost zaměstnává v celé České republice 710 lidí.
Firma Wienerbereger je největším výrobcem cihel na světě a ve výrobě střešních systému v Evropě obsadila druhé místo. Zaměřuje se na výrobu cihlových bloků, pálených střešních tašek, dlažebního systému a na lícové cihly.
http://www.wienerberger.cz