Google překladač: English Deutsch

FedEx Express, dceřiná společnost koncernu FedEx pro expresní přepravu, zahájila v březnu provoz svého prvního přímého leteckého spojení mezi Čínou a Evropou. Denní odlety ze Šanghaje do Frankfurtu nad Mohanem zajišťuje nákladní speciál MD-11.

fedex1.jpg

"Jsme první, kdo na trhu nabízí atraktivní spojení s nejrychleji rostoucím trhem světa. Nová služba zdůrazňuje význam Číny ve světovém obchodu. Je dokladem stále větší obchodní provázanosti Evropy a Číny," řekl výkonný viceprezident FedEx Express pro mezinárodní operace Michael L. Ducker. "V loňském roce se Evropa stala nejvýznamnějším obchodním partnerem Číny. Nová služba také vyjadřuje naši důvěru v další odstraňování obchodních bariér, což posílí další růst globální ekonomiky," dodal.
Lety mezi Čínou a Evropou tvoří součást sítě FedExu, zejména "globálního trojúhelníku" Evropa - Asie - Severní Amerika. Lety jsou zahrnuty do transkontinentální služby "kolem světa", a to v západním směru. Začátek i konec trasy je v Memphisu v americkém státu Tennessee. Globální služba "kolem světa" využívá napojení na síť FedExu v Japonsku, je přístupná také pro více než 130 měst v severní a východní Číně. Lety mají napojení i na velká průmyslová centra v Německu, dalším důležitým uzlem je pařížské letiště Charlese de Gaulla.
Nové přímé spojení zdvojnásobilo kapacity letecké přepravy FedExu z Asie do Evropy. Současně společnost zavedla čtyři přímé lety týdně z letiště v Kolíně nad Rýnem do Memphisu. Zákazníkům nový sy-
stém přináší prodloužení doby, do níž mohou podávat zásilky; navíc se FedExu podařilo zkrátit také doby tranzitu. Větší kapacita na transatlantických a transpacifických trasách by podle koncernu měla posílit konkurenceschopnost jeho zákazníků na globálním trhu.
FedEx má od 25. března od čínských úřadů povolení k provozu celkem 23 letů z Číny týdně, což je zdaleka nejširší nabídka čistě nákladních letů ze všech amerických leteckých společností. Americké ministerstvo dopravy v té době současně kladně vyřídilo žádost o další rozšíření na 26 letů týdně.
FedEx Express je dceřinou společností amerického koncernu FedEx Corp. Firma spojuje oblasti, které vytvářejí 90 procent světového hrubého domácího produktu prostřednictvím služeb "dům-dům" s dodacími lhůtami od jednoho do tří dnů. Každý pracovní den FedEx Express přepravuje přibližně 3,2 milionu balíčků do více než 220 zemí a oblastí světa. Pro FedEx Express pracuje přes 137 tisíc zaměstnanců. V rámci integrované globální sítě firma provozuje na 50 tisíc poboček, 663 letadel a více než 41 tisíc vozidel.
Na čínský trh vstoupil FedEx v roce 1984. Týdně nabízí odlety ze Šanghaje, Pekingu a Šenženu. Jako jediný operátor provozuje přímé letecké spojení mezi Šenženem (v rychle se rozvíjející oblasti delty Perlové řeky) a Anchorage na Aljašce. V prosinci roku 2003 se Šanghaj stala čínskou centrálou FedExu. V Číně firma zaměstnává 2300 pracovníků.
http://fedex.com

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..